سه شنبه 4 مهر 1396   
 

سال 1396 سال  اقتصاد مقاومتی  :  تولید - اشتغال-------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

پیوندها
 
ورود به سامانه
 
آمار مراجعات
  مهمان :   1
  عضو :   0

آمار این صفحه
  امروز :   3
  دیروز :   3
  کل مراجعات :   12056
 
نظر سنجی
    نحوه رضايت مندي شما از عملكرد ثبت احوال چيست     
1 - نحوه رضايت مندي شما از عملكرد ثبت احوال چيست؟


      [آرشيو]       
 

اخبار و تازه ها
مدیرکل ثبت احوال مازندران در همایش روز ملی جمعیت در محمودآباد عنوان کرد
11:25:05 1396/05/21
علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران در همایش روز ملی جمعیت که با حضور فرماندار و مسؤولان شهرستان محمودآباد در سالن همایش مرکز بهداشت و درمان برگزار شد، اظهار داشت ؛ با توجه به اینکه جمعیت اساس برنامه‌ریزی یک کشور است و نیروی جوان باعث پیشرفت یک کشور و جامعه می شود اکنون ۵۰ درصد جمعیت کل کشور بالای ۳۰ سال و ۵۰ درصد زیر ۳۰ سال هستند .وی افزود ؛ نرخ ولادت در استان 13.8 درصد است، یعنی در مازندران از هر هزار نفر شاهد تولد 14 نفر هستیم و این آمار برای استان ما بسیار کم است.
تقدیر استاندار مازندران از مدیرکل ثبت احوال استان مازندران
12:09:18 1396/04/08
ه گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان مازندران، در جلسه شورای اداری استان مازندران که به ریاست ربیع فلاح استاندار مازندران و با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین و مدیران کل ستادی و دستگاههای اجرائی استان در مجتمع توریستی میزبان بابلسر تشکیل شد از علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران به واسطه عملکرد ایشان در انتخابات اخیر با اهداء لوح ، تقدیر و تشکر کرد.
راهپیمایی روز جهانی قدس
10:03:02 1396/04/08
مدیرکل و کارکنان ثبت احوال مازندران امسال نیز همانند سال‌های گذشته،همگام و همنوا با امت ولائی و شهید پرور با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، بار دیگر حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و آرمان مقاومت به نمایش گذاشتند.
تودیع و معارفه
08:37:11 1396/03/21
مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گلوگاه با حضور مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران ، مهندس تباکی فرماندار گلوگاه ، بخشدارگلوگاه ، بهرام رضی رئیس اداره حراست اداره کل ثبت احوال مازندران و جمعی از مسئولین شهری در محل فرمانداری شهرستان گلوگاه برگزار شد.
حضور مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندراندر دفتر مازندشورا
10:26:55 1396/02/06
مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران بیان کرد: تلاش همکاران ما تا امروز (23 فروردین) که روز پایانی آن بوده است، ادامه داشته و طبق آمار در کل استان مازندران، حدود سه هزار و 800 استعلام صورت گرفته که ما ظرف 24 تا 48 ساعت پاسخ استعلامات را به فرمانداری ها ارائه کردیم تا هیات اجرایی پس از دریافت استعلام از سه مرجع دیگر تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
کمیته نظارت و پیگیری طرح پوشش وقایع حیاتی
1395/01/29
اولین جلسه طرح پوشش وقایع حیاتی ثبت احوال مازندران در سال 95 به ریاست علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران و با حضور مجید عباس زاده معاون امور اسناد هویتی ، بهرام رضی رئیس اداره حراست ، علی ابراهیمی مدیر ثبت احوال ساری ، سید علی هاشمی نسب مدیر ثبت احوال آمل ، مرتضی غلامی مدیر ثبت احوال بابل ، مصطفی یوسفی مسئول روابط عمومی ، سرکار خانم آراسته رئیس اداره حقوقی و سرکار خانم جعفری کارشناس مسئول آمار اداره کل ثبت احوال مازندران تشکیل شد
اطلاعیه سازمان ثبت احوال کشور در خصوص تمدید اعتبار کارت های ملی (نمونه قدیم)
1394/12/03
سازمان ثبت احوال کشور درقالب یک برنامه 3 ساله کلیه کارت های شناسایی ملی را به کارت هوشمند ملی تبدیل می کند
مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال
1394/11/28
مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال گفت: کارت های شناسایی ملی (نمونه قدیم ) همچنان اعتبار دارند و دارندگان این کارت ها نیازی به تعویض آنها ندارند.
 
تاریخچه :

جویبار در استان مازندران شهرستانی مجزا و منقطقه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در کرانه دریای مازندران برای بازدید توریست های خارجی و ایرانی است که اساس اقتصاد آن بر گردشگری، کشاورزی و ماهی‌گیری استوار است. شهرستان جویبار یکی از شهرستان‌های کوچک استان مازندران است که در گذشته«باغلو» نام داشت و قصبه مرکز دهستان گیلخوران در بخش مرکزی شهرستان قائم شهر بوده است. بعدها پس از احداث راه آهن در شهرستان قائم شهر و ایجاد کارخانه‌های بزرگ نساجی، کنسرو سازی و شالی‌کوبی در قائم شهر، این شهرستان به جرگه شهرهای بزرگ کشور پیوست و جویبار نیز عنوان شهر گرفت. شهرستان جویبار از شمال به ساحل دریای مازندران ‌از خاور به ساری، ‌از جنوب به قائم شهر و از باختر به بابل محدود می‌شود. مرکز این شهرستان در 21 کیلومتری شمال قائم شهر و 18 کیلومتری شمال خاوری ساری واقع است و از نظر جغرافیایی در 52 درجه و 54 دقیقه‌ی درازای خاوری و 36 درجه و 38 دقیقه‌ی پهنای شمالی واقع شده است. جویبار دشتی حاصل‌خیز با خاک مناسب وآب و هوای مرطوب است که آب کشاورزی آن از طریق چاه‌ها و رودخانه‌ها تامین می‌شود. محصولات کشاورزی این شهرستان کوچک ساحلی را پنبه، غلات، کنجد و صیفی‌جات تشکیل‌می دهند. جویبار راه شوسه به قائم شهر و کیاکلا دارد. سواحل زیبای دریای مازندران مهم‌ترین و بزرگ‌ترین جاذبه‌ی گردشگری شهرستان جویبار را تشکیل می‌دهند. صنایع دستی شهرستان جویبار شامل حصیربافی، سبدبافی، مصنوعات چوبی است. دو زیارتگاه به نام های امام‌زاده مهدی میر هادی و امام‌زاده صادق رضا که گفته می‌شود از نوادگان امام صادق (ع) هستند؛ نیز در این شهرستان وجود دارند.
 
جمعیت و تقسیمات سیاسی :

این شهرستان بر اساس سرشماری سال 85 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون حدود 72هزار نفر می باشد.این شهرستان از 2 بخش گیل خواران و مرکزی و 4 دهستان تشکیل شده است
سابقه تاسیس اداره :
 
این اداره در سال 1370 از اداره ثبت احوال قائمشهر منتزع گردید و اولین سند سجلی مربوط به این اداره درتاریخ 13/4/1307 به نام آقای رضا آهنگر جویباری که شغل خود را فلاحت اعلام داشت با تاریخ تولد 1284 تنظیم گردیده است .
دسترسی سریع
 
ارتباط با مدير
 
* گيرنده:
* فرستنده:
* پست الکترونيکي :       
تلفن:    
موبایل:    
* موضوع:  
* متن:
نوع: