یکشنبه 14 آذر 1400   
 

سال 1399 سال " جهش تولید "---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ---------------- کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
تصویر
09:27 1400/07/14
در سوگ نبی جهان سیه می پوشد در سینه، دل از داغ حسن می جوشد از ماتم هشتمین امام معصوم هر شیعه ز درد، جام غم می نوشد. اللهم صل علی محمد و آل محمد
تصویر
09:18 1400/06/22
درمورخه1400/06/17روزچهارشنبه اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی درسالن اجتماعات فرمانداری شهرستان کلاردشت باحضورفرماندارمحترم ودیگراعضاءی محترم برگزارشد.
تصویر
12:00 1400/05/31
ای مردم ! رسول‌خدا ـ ص ـ فرمودند: کسی که فرمانروای ستمگری را ببیند که حرام خدا را حلال کرده و پیمان الهی را شکسته و با سنّت رسول‌خدا ـ ص ـ مخالفت ورزیده در میان بندگان خدا با گناه و تجاوزگری رفتار می‎کند، ولی در برابر او با کردار و گفتار خود برنخیزد، برخدا است که او را در جایگاه (عذاب‌آور) آن ستمگر قرار دهد‎. هان (ای مردم‎) بدانید که این‎ها تن به فرمانبری از شیطان داده‎ و اطاعت از فرمان الهی را رها کرده‎ و فساد را نمایان ساخته و حدود خدا را تعطیل نموده‎اند، درآمدهای عمومی (بیت المال) مسلمانان را به خود اختصاص داده‎اند و حرام خدا را حلال و حلا‎لش را حرام کرده‎اند‎ و من شایسته‎ترین فرد برای تغییر دادن (سرنوشت و امور مسلمانان) هستم
تصویر
21:47 1400/05/06
غدیر در لغت به معنای آبگیر است؛ گودالی در بیابان که آب باران در آن گرد آید. در میان راه دو شهر بزرگ دنیای اسلام، مکه و مدینه، محلی است به نام «جُحفه» که در زمان رسول گرامی اسلام صلی‏ الله‏ علیه‏ و ‏آله، کاروانیان حج گزار در آنجا از هم جدا می‏ شدند و به طرف دیار خود می‏ رفتند. در این محل، غدیر خم جای دارد. علت نام گذاری این غدیر به خم، آن است که آبگیر آنجا به شکل خُمِ رنگرزان بوده و برخی قبایل صحرایی، گاه جامه‏ های رنگ کرده خود را در این آبگیر می‏ شسته‏ اند.
تصویر
01:29 1400/04/01
امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا (ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام (ص) است. بنابر نظر مشهور مورّخان وی در یازدهم ذی قعده سال ۱۴۸ هـ. ق، در مدینه منوّره متولد شد. نام مبارکش، علی، کنیه آن حضرت، ابوالحسن و دارای القاب متعددی از جمله؛ رضا، صادق، ‏صابر، فاضل، قره ‏اعین المؤمنین و… هستند، اما مشهورترین لقب ایشان، «رضا» به معنای «خشنودی» است.
تصویر
20:58 1400/02/28
در این جلسه فرماندار شهرستان کلاردشت اظهار داشت » توجه به اینکه جمعیت ، محور توسعه است در سالهای اخیر شاهد کاهش نرخ رشد و نرخ باروری جمعیت شهرستان هستیم ، باید در ساخت برنامه هایی با مضامین و پیام هایی مبنی بر توجه به آثار پیر شدن جمعیت ، ضرورت ایجاد ارتباطات خویشاوندی ، جایگاه و نقش تعداد فرزندان در جامعه پذیری آن ، نقش فرزندان در افزایش نشاط و سرزندگی خانواده ها ، بررسی مسائل و مشکلات جوامع که دچار کاهش جمعیت شدند و استفاده از نظرات کارشناسی کارشناسان برجسته استفاده کرد . در ادامه ریاست محترم اداره ثبت احوال گزارشی از اقدامات و برنامه های این اداره در شهرستان و ارائه راهکارهای اجرایی توجه به ازدواج ، افزایش نرخ زاد و ولد و کاهش طلاق را ارائه نمود .
تصویر
09:10 1400/02/12
باز امشب عشق تنها می‌شود / زخم سهم فرق مولا می‌شود آفتاب عشق گلگون می‌شود / سینه‌ی سجاده پرخون می‌شود پشت نخل آرزو خم می‌شود / داغ حسرت سهم آدم می‌شود جاده می‌ماند غریب و بی سوار / ذوالفقار عدل می‌گیرد غبار
تصویر
11:15 1400/02/06
آقای مجتبی فاطمی مدیرکل محترم ثبت احوال استان مازندران روزچهرشنبه مورخ 1400/02/08به منظوررسیدگی وپاسخگویی به مشکلات مردم شریف استان ازساعت10:30الی12باحضوردرمرکزسامانه سامدوتلفن 111بصورت مستقیم پاسخگوی تماس های مردم وهم استانیهای عزیزمازندرانی می باشد.
 
  تاریخچه:

موقعیت جغرافیائی:

کلاردشت بهشت ایران منطقه ای که زبانزد خاص و عام،چه در داخل و خارج کشور بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد.کلاردشت با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است.

کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود،آبشار،آب و هوای لطیف،مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران  گردشگر داخلی وخارجی است.

 جمعیت :

بر اساس سرشماری سال 1385 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون کلاردشت دارای  39198  نفر جمعیت می باشد.
 
سابقه تاسیس اداره :
 
در سال 1370 از اداره ثبت احوال چالوس منتزع شده و اولین سند سجلی در این اداره به نام آقای محمد کاظم عسگریان که شغل خود را فلاحت اعلام داشته و با تاریخ تولد 1267 تنظیم شده است .


خدمات ثبت احوال