سه شنبه 4 مهر 1396   
 

سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی  :  تولید - اشتغال---------------- « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری ---------------- ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ----- ------ کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

اخبار و تازه ها
هفته دولت گرامی باد
13:02:31 1396/06/12
در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که تعیین کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی(ره) و جان فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، بزرگ ترین بخش تاریخ ما به شمار می‌آید. در این میان، شهادت رجایی و باهنر، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب می‌گشاید و علت نام گذاری چنین هفته ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال ها بر کشور، عهده دار امور شد.
در مراسم تجلیل از برگزیدگان عرصه خدمت(جشنواره شهید رجائی)
13:34:30 1396/06/11
به مناسبت هفته دولت و به منظور تجلیل از برگزیدگان عرصه خدمت ، اداره کل ثبت احوال استان مازندران در جشنواره شهید رجایی که در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری مازندران برگزارشداز بین 54 دستگاه اجرائی بعنوان دستگاه برتر شناخته شد که با اهدا لوح تقدیر توسط استاندار از مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران تجلیل بعمل آمد.
گرامیداشت هفته دولت
09:04:47 1396/06/09
در گرامیداشت شهادت شهیدان رجایی و باهنر در مراسم تقدیر از کارکنان و روسای برتر ادارات شهرستان رامسر از روح اله کوزه گر تقدیر بعمل آمد
مدیرکل ثبت احوال در صدا و سیمای مرکز مازندران
13:42:57 1396/05/25
مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران به اتفاق مجید عباس زاده معاون اسناد هویتی ، بهرام رضی رئیس اداره حراست و مصطفی یوسفی مسئول روابط عمومی اداره کل ثبت احوال مازندران با حضور در صداوسیمای مرکز مازندران ضمن دیدار با مدیرکل ، معاون واحد خبر، واحد تحریریه و جمعی از فعالان حوزه رسانه و اطلاع رسانی روز خبرنگار را تبریک عرض نموده و برای تمامی زحمت کشان این عرصه آرزوی موفقیت کردند.
برگزاری همایش روز ملی جمعیت در استان مازندران
14:06:28 1396/05/09
همایش روز ملی جمعیت در استان مازندران با حضور علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، سیف ا.. ابوترابی مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور، محمد باقر عباسی مدیرکل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور، علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران ، دکتر قاسم جانبابائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، سرکار خانم جمشیدی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران و جمعی از مسئولین و مدیران دستگاههای اجرائی استان در حالی در سالن همایش های هلال احمر ساری برگزار شدکه ترویج سبک زندگی اسلامی در بین زوجین مورد تاکید قرار گرفت.
در حاشیه بازدید سرزده از اداره ثبت احوال رامسر صورت گرفت
13:54:21 1396/05/01
در حاشیه بازدید سرزده مهندس رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران و هیات همراه از اداره ثبت احوال رامسر ایشان به اتفاق مهندس بوداغی مدیرکل پست ، بهرام رضی رئیس اداره حراست و کوزه گر رئیس اداره ثبت احوال رامسر با حضور در دفتر فرماندار رامسر با ایشان دیدار و گفتگو کردند
جلسه ثبت وقایع حیاتی
13:32:28 1396/04/28
اولین جلسه شورای وقایع حیاتی رامسر در سال 1396
 
تاریخچه:

موقعیت جغرا فیایی:

رامسر در منتهی الیه غرب استان مازندران قرار دارد واز شمال با دریای مازندران،از جنوب با ارتفاعات البرز میانی(استان قزوین)،از غرب با شهرستان رودسر(گیلان)،و از شرق با شهرستان تنکابن همسایه است.ارتفاع شهر رامسر از سطح دریای آزاد20-متر است.

جمعیت:

تعداد جمعیت شهرستان رامسر  بر اساس سرشماری سال 85 و رشد طبیعی جمعیت هم اکنون حدود 70 هزار نفر می باشد

تقسیمات سیاسی:

شهرستان رامسر طبق آخرین تقسیمات کشوری از یک بخش مرکزی و4دهستان تشکیل شده است.

سابقه تاریخی:

آنچه مشخص است این منطقه بیش از ده قرن آباد بوده است و خاندانهای بزرگی در آن زیسته اند که بیشتر آنها از سادات بزرگ می باشند قدیمیترین اسمی که در این مورد در تاریخ رویان و مازندران ذکر شده است همان سخت سر میی باشد.در جواهر ده رامسر،مسجد آدینه با بیش از 700سال قدمت ساخته شده است و بقعه متبرکه آقا سید ابوالحسن در این شهرستان قرار دارد.

جاذبه جهانگردی:

رامسر با داشتن مناظر طبیعی بسیار زیبا،از جمله مجاورت با دریا،کوه های پوشیده از جنگلهای انبوه،آب وهوای معتدل،آب های معدنی،باغهای مرکبات و فرودگاه،نقش مهمی در جذب جهانگرد دارد و از این طریق در آمد سرشاری عاید مردم و ساکنان این منطقه میشود.

سابقه تاسیس اداره: 
 
این اداره در سال 1358 تاسیس گردید و اولین سند سجلی در این اداره در تاریخ 18/5/1306 به نام مشهدی باقر عبدالعلیان که شغل خود را فلاحت اعلام داشته و با تاریخ تولد 1241 تنظیم شده است .
 
اولین جلسه شورای وقایع حیاتی 1391 شهرستان رامسر راس ساعت 11.30 روز شنبه مورخ 14/5/1391 در محل فرمانداری رامشر تشکیل شد.
پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آقای کوزه گر دبیر شورا عملکرد سه ماهه گذشته و اقدامات صورت گرفته اداره ثبت احوال و دیگر اعضا را خوب ارزیابی کرد و علاوه بر بررسی مصوبات جلسه قبلی چهار مصوبه جدید مطرح گردید و جلسه باذکر صلواتی خاتمه یافت
دسترسی سریع
 
نظر سنجی
    پایگاه اطلاع رسانی اداره ثبت احوال رامسر     
1 - نظر شما در مورد وب سایت اداره ثبت احوال رامسر چیست


      [آرشيو]