آمار مراجعات
  مهمان :   1
  عضو :   0

آمار این صفحه
  امروز :   5
  دیروز :   48
  کل مراجعات :   81367
 
عکسهایی از نمادشهر سمنان

 
نمایی از اداره کل ثبت احوال استان سمنان
 
ورود به سامانه
 

 مشارکت در سرشماری لازمه پیشرفت ایران اسلامی - - - - - -  سرشماری اینترنتی: صحت،دقت،صرفه جویی - - - - - - سرشماری آینده ماست، آینده را بی پاسخ نگذاریم-------من هم هستم/مراهم بشمارید-------سرشماری اینترنتی:صحت،دقت،صرفه جویی------مشارکت در سرشماری لازمه پیشرفت ایران اسلامی------من هم هستم/مراهم بشمارید

اخبار و تازه ها

تجلیل از مدیرکل ثبت احوال استان سمنان در اجلاس استانی نماز
 دکتر خباز در مراسم اجلاس استانی نماز  و آیین تجلیل و تکریم از فعالان و خادمان نمازاستان با اهداء لوح تقدیر از مهندس قندالی مدیرکل ثبت احوال استان سمنان و مصطفی طالب بیدختی دبیر کمیته نماز ثبت احوال استان تجلیل بعمل آورد.
               1395/09/13

روز جهانی معلولین گرامی باد
معلول در لغت آبستن معنای ناتوانی و نیاز است و در اجتماع ناظر بر صبر پیشگانی است که جزئی از توان ظاهری خود را داده اند و بسیاری بر توانمندی های پنهان خود افزوده اند، و این بیان نه اغراق است نه چاپلوسی بلکه کوتاهترین گزارشی است بر تمجید روز جهانی معلولین و تقدیر از آنهائیکه چنانچه عضو ناقصی دارند، افکارشان نافذتر است و چنانچه ذهنشان نارساست، در عوض عواطف و احساساتشان جانفزاست.
               1395/09/13

بازدید مدیرکل ثبت احوال استان سمنان و هیأت همراه از اداره دامغان
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنانْ عباس قندالی مدیرکل در رأس هیأتی متشکل از آقایان احسانی معاون اسناد هویتیْ شاهورانی رئیس حراست و ترحمی بازرس سلامت اداری استان از اداره دامغان بازدید بعمل آوردند.
               1395/09/09

پیام تسلیت مدیر کل ثبت احوال استان سمنان به مناسبت حوادث اخیر
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنان، عباس قندالی مدیر کل ثبت احوال استان طی پیامی به همه هموطنان عزیز و بازماندگان سانحه قطار در سمنان و شهادت حادثه ترور یستى در حله عراق تسلیت گفت٠
               1395/09/06

تحویل کارت هوشمند ملی پس از ایجاد امکانات در دفاتر پستی استان سمنان
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنانْ قندالی مدیرکل ثبت احوال استان سمنان در جلسه ای با حضور معاونین اداره کل پست استان سمنان قول مساعد داد در صورت ایجاد امکانات برای تحویل کارت هوشمند ملی در دفاتر پستی سطح استانْ این بخش از کار تحویل کارت مذکور راه اندازی شود.
               1395/09/04

جلسه کمیته امنیت اداره کل ثبت احوال استان سمنان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان سمنانْ کمیته امنیت اداره کل ثبت احوال استان به ریاست مهندس قندالی و باحضور دیگر اعضاء تشکیل جلسه داد.
               1395/08/27

برگزاری اولین جلسه کمیته ورزش ثبت احوال استان سمنان در سال جاری
تأکید مهندس قندالی بر ورزش همگانی و اجرائی نمودن ورزش کارکنان دولت با مجوز دکتر خباز استاندار و رئیس شورای ورزش همگانی استان.
               1395/08/27

سلمانی رئیس ثبت احوال شهرستان سرخه شد
عباس قندالی مدیرکل ثبت احوال استان سمنان در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال سرخه که با حضور احسانی معاون اسناد هویتی و شاهورانی رئیس حراست اداره کل در محل کار فرماندار این شهرستان برگزار شد از خدمات چندین ساله رضا رستمیان رئیس پیشین این اداره تقدیر و تشکر کرد.
               1395/08/24
[همه اخبار]     
 
ثبت احوال استان سمنان
      

مشخصات کلی استان  

سمنان از دیرباز یکی از شهرهای چهاردهمین ایالت تاریخی ورن(ورنه) از تقسیمات شانزده گانه اوستایی در دوران باستان بوده است. برخی از دانشمندان ایالت مزبور را گیلان فعلی می دانسته اند، ولی قدر مسلم این است که ورن یا ورنه متشکل از صفحات جنوبی البرز و خوار، شامل سمنان، دامغان، خوار، دماوند، فیروزکوه، شهمیرزاد، لاسگرد، ده نمک، آهوان، قوشه، و یمه و نقاط کوهستانی مازندران بوده است.

سمنان در دوره بعد از اسلام جزو سرزمین تاریخی قومس(کومش) به شمار می آید نام جغرافیایی قومس تا اواخر دوران قاجاریه بر سر زبان ها بود ولیکن در دوران حکومت رضاخان، سمنان در شمار شهرهای استان دوم، یعنی مازندران درآمد.

در آغاز سال 1340 هجری شمسی در زمان نخست وزیری دکتر علی امینی و وزارت کشور سپهبد عزیزی به پیروی از سنت تاریخی، طبق تصوبه نامه هیئت وزیران، ایالت کومش(سمنان، دامغان، شاهرود، بسطام، سنگسر( مهدی شهر)، سرخه و شهمیرزاد و نقاط تابعه آنها) از نظر تقسیمات کشوری به نام فرمانداری کل سمنان نامگذاری شد. مرکز حکومت آن نیز در شهر سمنان تغیین و مستقر گردید.

در سال 1355 هجری شمسی طبق تصمیم دولت وقت با اضافه شدن دماوند، فیروزکوه، گرمسار و ورامین فرمانداری کل سمنان به استان سمنان تبدیل شد و مرکز آن نیز همچنان شهر تاریخی سمنان باقی ماند. البته بر اساس آخرین تقسیمات کشوری سه شهرستان دماوند، فیروزکوه و ورامین از استان سمنان منتزع گردیدند.

استان سمنان دارای  شهرستان های   آرادان ، دامغان، سمنان ، شاهرود، گرمسار، مهدی شهرو میامی می باشد.

مساحت استان سمنان معادل 97491 کیلومترمربع می باشد.

  آمار جمعیت استان سمنان به تفکیک بخش بر اساس آخرین تقسیمات کشوری : سال 1390
 

تاریخچه ثبت احوال سمنان

در راستای توسعه ادارات ثبت احوال در کشور ، در سال1304   ادارات ثبت احوال سمنان و شاهرود تأسیس شد.در حال حاضر اداره کل ثبت احوال استان سمنان با10 اداره شهرستان و بخش و  نمایندگی  دارای شبکه رایا نه ای فعال متصل به دیتا سنتر سازمان می باشد که با بهره برداری از سامانه های تخصصی مبتنی بر وب خدمات شناسنامه ای و کارت شناسایی و آماری را به صورت بر خط ارائه می دهد

 

 
آماررویدادهای حیاتی يكساله 94 استان سمنان

ولادت 
ـ در سال94 تعداد 10624واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1/2درصد افزایش داشته است
ـ تعداد ولادت ثبت شده شهری در سال94 برابر با 9125 رویداد و تعداد ولادت روستایی آن برابر با 1499رویداد می باشد 
به طور متوسط در مقابل هر ولادت روستایی، 6/1 ولادت شهری به ثبت رسیده است
ـ در سال94 تعداد ولادت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع برابر با 10554 واقعه می باشد 
ـ تعداد ولادت ثبت شده در مهلت قانونی در سال94 برابربا 10520 واقعه می باشد
ـ نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در سال94 با 104/6است که همین شاخص در مدت مشابه سال قبل 104/9
 بوده است. یعنی در مقابل هر 100   واقعه ولادت ثبت شده دختر 105واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است
فوت
در سال94 تعداد 3322 واقعه فوت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6/6درصد کاهش داشته است 
تعداد فوت ثبت شده در مناطق شهری در سال94 برابربا 2553 رویداد و تعداد فوت ثبت شده در مناطق روستایی برابر است با 769 
در سال94 تعداد فوت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع برابر با 3248 واقعه می باشد
تعداد فوت ثبت شده در مهلت قانونی در سال94 برابربا 3234واقعه می باشد
در سال94 در مقابل هر 100 فوت ثبت شده زنان تعداد 119/6 مورد فوت مردان به ثبت رسیده است که همین نسبت در مدت مشابه سال قبل 106/9 بوده است

                  
                   
 
                     ]
 
          
 
اطلاعيه ها
 
جستجو
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
شماره تلفن رسیدگی به شکایات گردشگران : 3330220
سامانه پیامکی : 30006418
سامانه کشوری 09669