شنبه 4 اسفند 1397   
 
تاریخ 1396/03/10         ساعت 15:11:50     گروه خبری روابط عمومی

فرماندارشهرستان بیله سواردرنشست با مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل ثبت احوال بیله سواررا یکی ازمنظم ترین ادارات شهرستان عنوان نمودند./
1

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ، فرماندار بیله سوار در نشست با مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: از آغاز طرح صدور کارت ملی هوشمند در کشور بیش از 20 هزار کارت ملی هوشمند در شهرستان بیله سوار صادر شده که نشان می دهد بیش از47 درصد جمعیت این شهرستان نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام کرده اند.

فرماندار بیله سوار با تقدیر از تلاش کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان بیله سوار در انتخابات و همچنین ثبت وقایع حیاتی در شهرستان گفت: از سال 90 تاکنون که طرح مکانیزه کردن شناسنامه‌ها در دستور کار قرار گرفته است، 19هزار و 190 نفر از افراد بالای 15سال در شهرستان بیله سوار اقدام به دریافت شناسنامه جدید کردند.

وی در این نشست خدمات ارائه شده از سوی اداره ثبت احوال این شهرستان به مردم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای کاهش زمان صدورکارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان دولت نظارت بیشتر ثبت احوال بیله سوار به این دفاتر ضرورت دارد.

حسن زاده مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل نیز در این نشست از مکانیزه شدن سیستم های صدور شناسنامه در تمام ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت در استان خبر داد و افزود: زمان صدور شناسنامه به یک روز و حتی کمتر کاهش یافته است.

وی افزود: ثبت احوال با نوسازی اهداف و برنامه‌های خود، همگام با دیگر نهادها و سازمان‌ها، یاریگر دولت در ایجاد بستر دولت الکترونیک و روان‌سازی نظام اداری برای پاسخگویی کارآمدتر به مطالبات اجتماعی و اختصاص عادلانه منابع و امکانات بوده است.

وی با اشاره به اینکه کارت ملی هوشمند در سالهای آینده کاربردی خواهد بود افزود: با صدور آن همه‌ی اطلاعات شخص از قبیل تحصیلات، شغل و وضعیت سلامت در آن ثبت می‌شود و شخص دیگر به داشتن کارت‌های دیگر نیازی ندارد.

وی عنوان کرد:شهرستان بیله سوار در صدور کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه جزوء شهرستانهای برتر بوده است و استقبال از الکترونیکی کردن فرایندها در این شهرستان مطلوب بوده است .

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به کاربردی شدن کارت هوشمند ملی در کشور ضرورت دارد هموطنان نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند چرا که در سال‌های آینده تنها مدرکی که با استناد به آن ارائه خدمات امکان‌پذیر خواهد بود کارت‌های هوشمند ملی است که امیدواریم با همراهی هموطنانمان در استان زمینه و بستر ارتقای این شرایط بیش از گذشته فراهم آید.

2
3