تاریخ 1399/12/09         ساعت 14:04:03     گروه خبری اخبار اداره کل همدان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل، روز شنبه مورخ 1399/12/09 مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال قهاوند با حضور مدیر کل ثبت احوال استان همدان، امام جمعه بخش شراء، بخشدار، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی و اعضاء شورای بخش شراء همراه جمعی از مسئولین این بخش ضمن رعایت تمامی دستورالعملها و رعایت پروتکل های بهداشتی در دفتر بخشدار برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای علی حمزه ئی به عنوان رئیس جدید ثبت احوال قهاوند معارفه و از زحمات جناب آقای عباس اسکندری در زمان تصدی این سمت قدردانی بعمل آمد.

در ابتدای این مراسم دکتر خلیلی بخشدار شراء ضمن خیر مقدم به حاضرین و قدردانی از تلاش های آقای اسکندری و نیز تبریک به آقای حمزه ئی گفتند: همه ما در هر سمت و شغلی که منصوب شده ایم هدفی جز خدمت صادقانه به مردم و رسیدگی به امورات ارباب رجوع  نیست.

 ایشان با بیان اینکه اداره ثبت احوال قهاوند یکی از برترین ادارات در این بخش میباشد ضمن قدردانی از آقای اسکندری و همکاران ایشان مسئولیت آقای حمزه ئی را سنگین دانستند و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی داشتند.

در ادامه این مراسم مدیر کل ثبت احوال استان همدان ضمن قدردانی از حاضرین در جلسه و تبریک ایام رجب به دستاوردهای سازمان ثبت احوال طی سالیان اخیر اشاره نموده و گفتند: خدمات ثبت احوال در سطح کشور بصورت برخط و آنلاین ارائه میشود و همینک هر فردی میتواند در محل سکونت خود از خدمات ثبت احوال بهره مند گردد ونیازی به مراجعه متقاضی به محل صدور سند سجلی نمی باشد.

حسن زاده زورمند با اشاره به مکانیزاسیون شدن ثبت احوال گفتند: بر اساس سیاستهای سازمان هم اکنون جامع ترین پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در اختیار سازمان ثبت احوال می باشد که اطلاعات هویتی هر تبعه ایرانی در این پایگاه بصورت آنلاین ذخیره میگردد و در حال حاضر تقریبا 140 دستگاه بصورت بالادستی به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور متصل هستند و از خدمات هویتی این پایگاه بصورت برخط و در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم بهره مند میشوند.

مدیر کل ثبت احوال استان همدان با اشاره به ثبت بهنگام وقایع حیاتی افزودند: در ثبت احوال قهاوند 9/99 درصد از ولادت ها در مهلت مقررقانونی ثبت میشود که این امر با زحمات همکاران این اداره و همچنین همکاری و تعامل مراکز مستقر در بخش شراء محقق گردیده است.

ایشان با اشاره به انتخابات پیش روی اظهار کردند: ثبت احوال در راستای انجام وظایف قانونی خود بعنوان عضو ستاد انتخابات همواره با امانتداری و اشراف کامل به قوانین و مقررات در خدمت ستاد انتخاباتی بوده و به وظایف قانونی خود عمل نموده است و مطمئناً مردم همچون گذشته در تحقق آرمانهای انقلاب در انتخابات پیش رو با حضور گسترده خود برگ زرین دیگری بر افتخارات انقلاب اضافه خواهند کرد.

حسن زاده زورمند در پایان از زحمات آقای عباس اسکندری قدردانی و برای آقای حمزه ئی آرزوی موفقیت و سلامتی نمودند.