تاریخ 1399/12/12         ساعت 08:18:53     گروه خبری اخبار اداره کل همدان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل، کنگره ملی لشگر فرشتگان تاریخ ساز، و تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان استان همدان در سال‌های انقلاب ،دفاع مقدس و شهدای زن مدافع سلامت روز یکشنبه مورخ 1399/12/10 در سالن اجتماعات شهدا استانداری با حضور مسئولین استان برگزار گردید.

نماینده محترم ولی فقیه در استان در این کنگره با بیان دیدگاه‌های مثبت دین مبین اسلام برای حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی گفت: زنان ایثارگر و شهیده و مادران و همسران شهدا مانند حضرت زینب (س) گفتمان اقتدار و استقامت را سرلوحه کار خود قرار دادند و انقلاب اسلامی بستری را برای ظهور استعداد‌های بانوان و حضور قدرتمند آن‌ها در عرصه‌های مختلف اجتماعی فراهم کرد که در هیچ برهه‌ای از تاریخ سابقه نداشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای الگوسازی بین زنان جامعه افزود: استان همدان الگوی بزرگی مانند خانم دباغ را در تاریخ خود دارد که در عرصه‌های انقلاب اسلامی با قدرت ایفای نقش کرد. امام جمعه همدان همچنین بر حل مشکلات جامعه ایثارگر و خانوا ده‌های شهدای زن استان تاکید کردند.

در ادامه استاندار همدان هم با اشاره به نقش برجسته زنان در کنار مردان در سال‌های قبل و پس از انقلاب گفت: زنان ما امروز در بسیاری از عرصه‌های از جمله عرصه‌های علمی و پزشکی پیشتاز هستند. آقای شاهرخی با اشاره به تلاش دشمنان برای ناامید کردن مردم و خدشه دارکردن دستاورد‌های انقلاب افزود: همه باید برای پیشرفت و سربلندی کشور تلاش کنیم.

در این کنگره با حضور استاندار محترم، مدیر کل ثبت احوال، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده سپاه انصار الحسین و نیروی انتظامی از اسناد سجلی بانوان شهیده خانم مهرانگیز مکنتیان و  خانم منیر سیف که از شهدا شاخص استان همدان می باشند رونمایی گردید.