تاریخ 1400/07/04         ساعت 09:02:59     گروه خبری اخبار اداره کل همدان

تصویر  

به گزارش روابط عمومی روز شنبه مورخ 1400/07/03 مقارن با ایام هفته دفاع مقدس آئیین تجلیل از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئول سازمان بسیج ادارات استان همدان، مدیر کل ثبت احوال ، رئیس اداره حراست و جمعی از همکاران ستادی با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سالن اجتماعات سردار شهید حاج حسین همدانی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم مدیر کل ثبت احوال استان همدان ضمن خیر مقدم به حضار و گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفتند: ما هر چه داریم از مکتب ایثار و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین میباشد که در دوران دفاع مقدس این امر اثبات گردید که خون امام حسین حافظ دین اسلام در جهان خواهد بود و به برکت خون شهدا وعده الهی محقق خواهد شد و انشاءالله با حضور مثبت در این مکتب بتوانیم زمینه ساز ظهور حضرت گردیم و پرچم اسلام و انقلاب را به صاحب اصلی آن تقدیم نمائیم.

حسن زاده زورمند در ادامه گزارشی از وظایف سازمان ثبت احوال ، آمار وقایع حیاتی و پروژه های انجام شده و در دست اجرا و همچنین خدمات بر خط و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان ارائه نمودند.

آقای محتشمی فرمانده پایگاه مقاومت انصارالحسین(ع) ثبت احوال استان همدان نیز گزاش کاملی از فعالیتهای فرهنگی،مذهبی، یادواره شهدا، ایجاد گنجینه اسناد سجلی شهدا و مفاخر استان و امورات مرتبط ارائه دادند.

در ادامه این مراسم سرهنگ پاسدار ابراهیم بختیاری مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفتند: خداوند متعال را شاکریم که توفیق حرکت و خدمت در مسیر امام حسین(ع) را به ما ارزانی داشته و حادثه عظیم کربلا و انقلاب عاشورا را الهام بخش جوامع و انسانها قرار داده است.

سرهنگ پاسدار بختیاری با اشاره به وقایع هشت سال دفاع مقدس افزودند: به برکت خون شهدا و رهبری دو حکیم بزرگ و فرزانه امروز شاهد صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر هستیم.

در پایان این مراسم از رزمنده گرانقدر و یادگار هشت سال دفاع مقدس جناب آقای جواد توحیدی بهپور با اهدا لوح سپاس تجلیل و قدردانی بعمل آمد .

قابل ذکر است که جناب سرهنگ بختیاری از گنجینه اسناد سجلی استان همدان بازدید و گرامیداشت یاد شهدا را اقدامی ارزشمند و شایسته دانستند.