تاریخ 1394/10/03         ساعت 18:44:14     گروه خبری خبر اداری

سید علیرضا آوایی ریاست محترم سازمان ثبت احوال به مناسبت روز سوم دی‌ماه روز ملی ثبت احوال پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال هرمزگان، سید علیرضا آوایی ریاست محترم سازمان ثبت احوال به مناسبت روز ملی ثبت احوال پیامی صادر کرده است که متن آن در زیر آورده شده است:

بسمه تعالی
 
همکاران گرامی، خانم‌ها و آقایان
 
 
ثبت احوال با قدمت قریب به 100 سال همواره در جهت ثبت رویدادهای حیاتی تلاش نموده و با حساسیتی ویژه نسبت به بهنگام بودن آن اقدامات لازم را توسط کارکنان خدوم خود انجام داده است.

اکنون که قریب یک قرن تلاش در مدیریت هویت را پشت سر گذاشته است برای حفظ حقوق شهروندان و تسهیل در خدمات رسانی با ارائه خدمات الکترونیک اسناد هویتی این مهم را جامه عمل پوشانده است.

از طرفی با رشد فناوری و ارتباطات در جهان این سازمان مدیریت هویت در فضای مجازی را در دستور کار خود دارد. لذا احراز و تصدیق هویت با بهره‌گیری از ظرفیت‌ کارت هوشمند ملی از مهمترین دستاوردهای سازمان ثبت احوال کشور است.

سازمان ثبت احوال کشور با ثبت سالانه سه میلیون رویداد حیاتی اعم از ولادت، ازدواج، طلاق و فوت و ارائه بیش از پنج میلیون آمار گوناگون خدمات هویتی به مردم شریف در زمره پر مراجعه کننده‌ترین سازمان‌های دولتی به می‌رود.

نامگذاری سوم دی‌ماه به عنوان روز ملی ثبت احوال اقدام مبارک و شایسته‌ای است که اهمیت و حساسیت این سازمان بنیادی به لحاظ هویت اتباع ایرانی را تایید می‌کند.

در اهمیت ثبت احوال شخصیه همین بس که منطقه آسیا و اقیانوسه نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی نظیر صندوق جمیعت ملل متحد، صندوق کودکان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی، سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان همکاری اقتصادی (اکو) برای بهبود ثبت رویدادهای حیاتی و تولید آمار جمعیتی و نقش آفرینی در توسعه پایدار بسیج شده‌اند.

سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خود با شرکت در آموزش مکانیزاسیون ثبت احوال در سایر کشورهای منطقه و شرکت در کارگاه آموزشی ثبت وقایع و آمارهای حیاتی ترکیه موسوم به CRVS را دنبال کرده است.

در داخل نیز بنا به توصیه‌های سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه مبنی بر همکاری مبتنی بر قانون و برنامه دستگاه‌های متولی سلامت، آمار و ثبت رویدادهای حیاتی، با برقراری ارتباط و همکاری در پروژه‌های مشترک و انعقاد تفاهم نامه به این توصیه عمل نموده و می‌رود تا فاصله وقوع رویداد تا ثبت به سمت صفر میل پیدا کند.

اینجانب ضمن تبریک سالروز ملی ثبت احوال از تلاش‌ها و کوشش‌های کلیه همکاران، دیران، کارشناسان و کارکنان ثبت احوال در سراسر کشور قدردانی نموده و آرزوی توفیق هر چه بهتر خدمت به ملت شریف ایران را دارم.

سید علیرضا آوایی