یکشنبه 19 اردیبهشت 1400   
 
تاریخ 1399/10/03         ساعت 03:12:27     گروه خبری اداری

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فرارسیدن یکصد و دومین سالگشت بنیان گذاری و روز ملی ثبت احوال را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به مناسبت فرارسیدن یکصد و دومین سالگشت بنیان گذاری و روز ملی ثبت احوال پیامی به شرح ذیل صادر کرد.

 

 

 

 

 

بسمه تعالی

" اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است"

مقام معظم رهبری

بدون تردید زندگی مدرن و دنیای امروز اهرم منابع انسانی کارآمد و شمارگان مطلوب شهروندان مولفه ای راهبردی و قابل اتکار در هر نوع تصمصم سازی و برنامه ریزی ملی به شمار می رود. توسعه پایدار کشور مرهون جمعیت متناسب و نیز تولید آمار و اطلاعات دقیق و روزآمد از تحولات جمعیتی است. از همین رو نقش مهم سازمان ثبت احوال کشور در پیکره بندی کلی رفاه اجتماعی، مدیریت داشته ها و تدبیر بهینه امور به روشنی قابل مشاده است.

سوم دی ماه یادآور تاسیس این نهاد در نظام اداری کشور است. یکصد و دو سال پیش در سالهای پایانی صده سیزدهم خورشیدی، مجموعه ای نوپا با هدف ساماندهی اطلاعات هویتی و ارائه خدمات به اتباع ایرانی در میان سازمان های حاکمیتی سربرآورد و اینک با بالندگی و کوله باری از تجربه و با گذاری چشمگیر از دوران سنتی به روزگا نوین، خدمتگزار شریف مردم ایران و نیز تسهیل کننده ی خدمات سایر دستگاه ها به ایشان است.

ثبت احوال هوشمند، زیربنای تحقق دولت الکترونیک و بستر ساز رشد متوازن می باشد امر مهمی که همواره مورد تاکید دولت محترم تدبیر و امید بوده است. در سال های اخیر رویکرد کلی سازمان ثبت احوال بر مدار صیانت از حریم خصوصی افراد، اتقان اسناد هویتی و افزایش امکانات شهروندان در استفاده از مزایای فضای مجازی قرار داشته است. استفاده از فناوری های روز و تکیه بر امکانات بومی چه در حوزه نیروی انسانی و جه در زمینه سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز در همین چارچوب معنا می گیرد.

روز ملی ثبت احوال را با امید تحولات ثمربخش و اعتلای سازمانی روز افزون به همکاران سختکوش خود در این مجموعه خدمتگزار تبریک و شادباش گفته، برای همه عزیزان از درگاه خداوند بزرگ سلامتی و توفیق خدمت افزون تر خواستارم.

 

عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر کشور