شنبه 4 خرداد 1398   
 
تاریخ 1396/10/03         ساعت 13:16:12     گروه خبری اداری

مهندس افشاری نژاد مدی کل ثبت احوال استان هرمزگان، طی پیامی فرا رسیدن هفته ثبت احوال را به مجموعه ثبت احوال استان تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره ثبت احوال پارسیان، مهندس فرزاد افشاری‌نژاد در این پیام ضمن تبریک فرارسیدن نود و نهمین سالگرد تاسیس سازمان ثبت احوال آورده است: در حالی سازمان ثبت احوال به آستانه یک قرن فعالیت خود نزدیک می‌شود که امروز این سازمان به یکی از سازمان‌های مدرن و تحول‌آفرین بدل شده است.
وی ادامه داده است: دیر زمانی نیست که همگان از ثبت احوال تصوری به جز یک شناسنامه کاغذی چند برگی نداشتند، اما امروز سازمان ثبت احوال با تکیه بر فناوری‌های جدید به یک سازمان پیشرو در بهره‌گیری و ارائه خدمات نوین تبدیل شده است، سازمانی که امروز به عنوان مهمترین دستگاه در حوزه اجرای دولت الکترونیک با توجه به مبحث کارت ملی هوشمند به شمار می‌رود.
مهندس افشاری نژاد در ادامه با اشاره به شعار هفته ثبت احوال امسال مبنی بر "ثبت احوال نوین، هویت دیجیتال" گفته است: امروزه امضای دیجیتال یا هویت دیجیتال به واقعیتی اجتناب ناپذیر در تمامی امور و فرآیندها تبدیل شده کما اینکه در کشور ما نیز در سال 93 قانون استفاده از امضای دیجیتال را به تصویب رسانده‌ایم چرا که امضا و تایید هویت دیجیتال بخش جدانشدنی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی امروز جوامع پیشرفته و در حال توسعه است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان در ادامه این پیام ضمن تبریک مناسبت سوم دی‌ماه روز ملی ثبت احوال به همکاران و تمامی دست‌اندکاران حوزه ثبت وقایع حیاتی در استان یادآور شده است: سوم دی‌ماه و هفته ثبت احوال فرصتی مناسب برای تجلیل از فعالان این بخش و شناساندن هر چه بیشتر فعالیت‌های کلیدی و عملکرد سازمان ثبت احوال به عموم مردم است.
مهندس افشاری‌نژاد در بخش دیگری از این پیام با اشاره به رشد قابل اعتنا ثبت به موقع وقایع حیاتی در هرمزگان، گفته است: در حال حاضر شاهد هماهنگی خوبی در بین دستگاه های مربوطه به ثبت وقایع حیاتی در استان هستیم که این هماهنگی سبب به روز بودن آمار وقایع حیاتی و سهولت هر چه بیشتر در امر خدمات رسانی توسط ثبت احوال شده است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان ادامه داده است: در ماه‌های اخیر بخش قابل توجهی از تمرکز ثبت احوال استان به تاسی از مرکز بر روی اتمام و به سرانجام‌رسانی کارت ملی هوشمند، اعمال شده است که امیدواریم مردم استان با توجه به ظرفیت ایجاد شده هر چه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند ملی به مراکز متعدد ایجاد شده در جای جای استان مراجعه و زمان مراجعه خود را به روزها و هفته‌های پایانی سال موکول نکنند.