سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1398/03/12         ساعت 07:48:44     گروه خبری اداری

تصویر

داوید صادقی مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان ، طی یک مصاحبه خبری با مرکز خبر صدا و سیمای خلیج فارس از پایان اعتبار کارت های ملی قدیمی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان داوید صادقی مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان در این گفت و گوی خبری اعلام نمود:مهلت اعتبار کارت های شناسایی ملی قدیمی به پایان رسیده و از تاریخ 1398/3/1 ارائه هر گونه خدمت در دستگاههای اجرایی نیازمند کارت هوشمند ملی می باشد.

مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان خاطر نشان کرد: 87 درصد از افراد واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در این استان کارتهای خود را دریافت نموده اند و مابقی واجدین شرایط باید سریعا نسبت به درخواست صدور کارت ملی هوشمند اقدام نمایند.

وی در ادامه یادآور شد: ارائه خدمات در دستگاههای اجرایی برای کسانی که تاکنون کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکرده اند ، تنها با استفاده از رسید ممهور تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند ملی همراه با اصل شناسنامه امکانپذیر خواهد بود.

داوید صادقی همچنین اعلام نمود: متقاضیان کارت ملی هوشمند پس از دریافت پیامک تحویل کارت ، باید سریعا برای تحویل کارت و فعالسازی آن اقدام نموده و به آدرس قید شده در پیامک مراجعه نمایند و در صورت عدم مراجعه و امحای کارت، باید مجددا نسبت به طی مراحل ثبت نام اقدام نمایند و متحمل هزینه خواهند شد.

مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان همچنین یادآور شد: متقاضیان کارت ملی هوشمند در استان هرمزگان می توانند با مراجعه به یکی از 285 ایستگاه های ثبت نام کارت ملی هوشمند در سطح استان(دفاتر پیشخوان ،پست و ادارات ثبت احوال (نسبت به درخواست کارت هوشمند ملی خود اقدام نموده و این اداره کل آمادگی خود را جهت اعزام ایستگاه سیار ثبت نام در شرایط خاص و ثبت نام های گروهی اعلام می دارد.