چهارشنبه 2 بهمن 1398   
 
مدیریت محتوا

1. غلامعلی امیرزاده خیرآباد


ای کالبد ای کالبد بردار دست از جان من                                   تا مرغ جانم پرکشد بر درگه جانان من

استاد غلامعلی امیرزاده خیرآباد ملقب به شاعر رودانی شاعر ، نویسنده و تاریخ نگار ومحققی است که سالها در مسیر شعر و ادب و عرفان قلمش بر مدار اندیشه نقش و نگار نموده و مخاطب را به کرامت و منزلت و رسیدن به معبود حقیقی فرا خوانده است.

 او از شعرای نامی استان هرمزگان است که در 6 سالگی پدر خویش را از دست داد و در دامن مادری فاضل و عالم تربیت شد . در سالهای کودکی به دلیل غصب رودان از سوی قوام الملک شیرازی امکان تحصیل برای خانواده آنها منع شده بود از این رو در منزل و نزد مادر به فراگیری دانش پرداخت.

در سنین جوانی به یکی از منتقدین سیاستهای رژیم سابق و بالاخص قوام الملک شیرازی تبدیل شد . از این رو مبارزات و تلاش های زیادی را در راه آزادی رودان به کار بست.

در زمینه شعری او از اساتیدی است که شعر را در قالب غزل ، قصیده مثنوی رباعی دوبیتی و مداحی اهل بیت می سرود.

او به مداح اهل بیت (ع) مشهور است .

دوستی و نزدیکی بسیار زیادی با اساتید شعر ایران همچون : استاد شهریار ، استاد رهی معیری، استاد سبزواری ، استاد گرمارودی و ....داشته است.

کتاب فرنگیس و بهرام او مورد علاقه شعر دوستان بالاخص جوانان است.

نگاشته های او در باب تاریخ رودان ، تاریخ مبارزات مردم رودان با قوام شیرازی کشتار مردم رودان به دست قوام شیرازی ، اشعار انتقادی او از اعراب در حمایت از فلسطینیان و اشعار توحیدی و مدح اهل بیت (ع) و مثنوی ها و قصاید او از زبانزد خاص و عام است.

غلامعلی امیرزاده رودانی در سحرگاه روز 20بهمن 1385 به دلیل بیماری قلبی در شرایط کما جان را به جان آفرین تسلیم کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.