سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
تاریخ 1398/06/02         ساعت 09:54:44     گروه خبری اخبار ایثارگران

نهمین دوره همایش روسای ایثارگران سازمان ثبت احوال کشور با حضور معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور، شهبازی استاندار البرز، همراهی مسئول هماهنگی امور ایثارگران و مشاور وزیر کشور، رحیمی نسب دبیر شواری مشاورین وزرا در امور ایثارگران، صامعی رییس کمیته ایثارگران سازمان ثبت احوال و مشاور عالی رییس سازمان، بیدکی مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران ، امینی دبیر ستاد اقامه نماز ، نعیمی مدیرکل حراست، سرلک مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی و الویری مدیرکل روابط عمومی سازمان، در استان البرز برگزار شد.

در ابتدای همایش مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران با ارائه گزارش عملکردی از حوزه تحت مدیریتی خود در سال گذشته اظهار داشت: در سال 97 در روز جانباز از جانبازان سازمان تجلیل به عمل آمد، روز چهارم شعبان روز تولد حضرت عباس (ع) از جانبازان سازمان تجلیل شد و در روز 26 مرداد سالروز آزادسازی آزادگان برنامه مفصلی در سازمان و سراسر استانها برگزار گردید.

محمدرضا بیدکی افزود: به یاری خداوند امسال در روز 22 بهمن، روز جمهوری اسلامی از فرزندان شهدا تجلیل و روز 22 اسفند ماه که روز شهید است برنامه های خوبی در سازمان و سراسر کشور اجرا می شود.

وی در ادامه پیرامون دیدار رییس سازمان از خانواده شهدا و ایثارگران در استان تهران مطالبی را عنوان کرد و افزود: در برنامه های سازمان دیده شده است که در خلال حضور رییس سازمان در هر استان از خانواده شهدا و ایثارگران آن استان نیز بازدید به عمل آید.

مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران همچنین به ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی برای جانبازان قطع نخاعی و خانواده آنها اشاره کرد و گفت: برای جانبازان حسی و حرکتی نیز ارائه این خدمات در منزل آنها انجام می شود.

بیدکی تصریح کرد: تا به امروز در استان تهران برای 25 خانواده ایثارگر با هزینه سازمان کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی اظهار کرد: بیش از 50 درصد از پرسنل سازمان ثبت احوال ایثارگر هستند و از این ظرفیت بالا می توان بیشترین استفاده را کرد.

در ادامه همایش رییس کمیته ایثارگران سازمان ثبت احوال و مشاور عالی رییس سازمان اظهار امیدواری کرد: این گردهمایی و کارگروه دیروز زمینه خدمت بیشتری باشد و ایثارگری را بهتر به نمایش بگذارد.

ناصر صامعی با بیان اینکه برای هر حقی، تکلیفی و برای هر عنوانی، مسئولیتی وجود دارد گفت: ایثارگری نیز معنا و مفهومی خاص خود را دارد و مسئولیت خاصی به دنبال خود می آورد و باعث می شود این افراد الگویی برای دیگران باشند.

وی با اشاره به کسب رتبه نخست سازمان ثبت احوال کشور در ارزیابی رضایتمندی از عملکرد دستگاه های اجرایی کشور، گفت: ممنون خداوند هستیم که زحمات و تلاش همکاران ثبت احوال در جهت خدمت رسانی به مردم در سراسر کشور را این گونه به نمایش گذاشت.

سپس دبیر شواری مشاورین وزرا در امور ایثارگران اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قانون نسبت به همه ی کهنه سربازان دنیا، بیشترین قوانین در بحث ایثارگران را دارد که نشان از نگاه ویژه حکومت به این عزیزان است.

رحیمی نسب با اشاره به ارکان هفتگانه فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله گفت: در نیمه دوم انقلاب بایستی به جانشین سازی اهمیت دهیم و افرادی را که با آرمانهای امام خمینی (ره)، نظام و رهبر انقلاب همسو، انقلابی، جهادی و متخصص هستند را پرورش دهیم تا انقلاب را در مسیر چالشها به سرانجام برسانند.

وی تصریح کرد: در این گام دوم در نقش آفرینی ایثارگران آن هم در غالب فرزندان ایثارگران بایستی فرصت داده شود تا انقلاب خوب حرکت کند و به مقصد برسد.

دبیر شواری مشاورین وزرا در امور ایثارگران با بیان اینکه 5میلیون ایثارگر در دستگاه های اجرایی مشغول به فعالیت هستند گفت: ایثارگران در گام دوم انقلاب باید مطالبه گر، مسئولیت پذیر، امیدآفرین و در همه عرصه ها پیشتاز باشند.

در ادامه همایش مسئول هماهنگی امور ایثارگران و مشاور وزیر کشور با بیان مطالبی از نهج البلاغه گفت: باید دید چند درصد از مدیران، آنچه که حضرت علی (ع) می فرمایند را انجام می دهند، هرچه آمار بالاتر باشد حکومت، آن حکومتی است که این امام بزرگوار می خواهند و حاکمان اسلامی در آن حکومت می کنند.

همراهی تصریح کرد: ایثارگران ستونهای خیمه انقلاب هستند و اگر بخواهیم عملکرد خود را محک بزنیم باید ببینیم با ایثارگران چطور رفتار می کنیم.

استاندار البرز نیز در ادامه به ارائه گزارش مختصری از این استان پرداخت و گفت: البرز بیش از پنج هزار شهید والا مقام برای تحقق و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

شهبازی تصریح کرد: نیاز است مصادیق ایثار و شهادت در مصادر مختلف کشور به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حضور موثر داشته باشند.

وی افزود: جای خرسندی دارد که سازمان ثبت احوال کشور با تلاش ها و ایثارگری های کارکنانش و مدیریت صحیح، مفتخر به کسب مقام نخست در بین دستگاه های اجرایی کشور در اولین دوره طرح ملی سنجش رضایتمندی مردم شده است.

استاندار البرز تاکید کرد: آگاهانه از ارزش های انقلاب اسلامی پاسداری می کنیم و امید است در این راه توفیق روز افزون داشته باشیم.

در ادامه معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: سازمان ثبت احوال کشور با توجه به اینکه با آحاد مردم در ارتباط است، کارکنان آن با عشق و کمترین توقع به مردم خدمت می کنند.

حمید درخشان نیا با بیان اینکه ایثارگری نعمت خاصی است که نیازمند فضل الهی است گفت: ما مسئولان باید از فرصت هایی که در اختیار داریم برای خدمت به مردم استفاده کرده و آنها را از دست ندهیم.

وی از روسای ایثارگران حاضر در همایش خواست با خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع و هم افزایی در راه خدمت به مردم قدم بردارند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به رتبه نخست سازمان ثبت احوال کشور در بین دستگاه های اجرایی کشور گفت: یکی از شاخص های ما برای انتخاب مدیران، اخلاق مداری، برخورد مناسب با مردم و تکریم ارباب رجوع است.

درخشان نیا افزود: کارکنان ثبت احوال مزد این دنیایشان را با کسب این رتبه دریافت کردند.

وی همچنین با اشاره به صحبت آیت الله بهجت مبنی بر اینکه پس از هفتاد سال جستجو در بین آیات و احادیث، بهترین عبادت را خدمت به مردم یافتند، افزود: ما این موضوع را در ثبت احوال سرلوحه کار خود قرارداده ایم که نتیجه آن کسب این رتبه نخست در کشور است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور همچنین به بیتی از حضرت مولانا اشاره کرد و گقت: دونوع ایثار وجود دارد، ایثار به خدا و ایثار به مردم که انسان هرچه دارد را در راه خداوند متعال می دهد و خداوند نیز در مقابل به آن مقام شهادت و ایثارگری را می دهد و ایثارگری برای مردم نیز برطرف کردن و مشکل راه انداختن کار آنها است.

درخشان نیا تصریح کرد: کسب این رتبه نشان می دهد که ثبت احوال توانسته سخن الهی مقام معظم رهبری (مدظه) که خدمت به مردم است را اجرایی کندو ثابت کرده که سازمانی ولایی است.

همچنین حجت الاسلام امینی دبیر ستاد اقامه نماز با تبریک عید پیش رو و با بیان اینکه عیدغدیر یک عید کاملا سیاسی است گفت: این عید حکومت انسانی است که دغدغه ی آن خدمت رسانی به بشریت است.

وی تاکید کرد: اگر مسیر حرکت، مسیر امام علی (ع) باشد جاودانه خواهیم شد و این حکومت، همان حکومت امام علی (ع) خواهد بود.

در این همایش همچنین از سند هویتی دو شهید بزرگوار مدافع حرم، رضا کارگربرزی و محسن کمالی دهقان با حضور خانواده هایشان رونمایی شد.

شایان ذکر است، در روز دوم همایش، کارگروه ها به ارائه گزارش های خود پرداختند و در ادامه پرسش و پاسخ بین روسای ایثارگران و مسئولین مربوطه انجام شد.