پرسش و پاسخ های متداول از سازمان ثبت احوال استان کهگیلویه وبویراحمد

مشکلات شناسنامه ای

سلام با توجه به اینکه خاندان بنده در شهر خود به سیادت اشتهار دارند هم اکنون برادارن و خواهرانم قصد وارد کردن نسب سیادت خود در اسناد سجلی دارند ولی مدارک کافی در این باره بعد فوت پدرم در اختیارمان نیست ایا با استشاد محلی و تایید دفتر امام جمعه میتوان نسب سیادت را در اسناد سجلی خودمان ثبت کنیم وایا راه حل منطقی و خارج دست اندازهای اداری کدام است

با سلام به 3 طریق سیادت احراز و در اسناد سجلی منعکس میگردد. 1- ارائه شناسنامه پدر که در آن واژه سیادت درج و ارتباط سجلی وی با شما برقرار باشد . 2- از طریق طرح دعوی در محاکم ذیصلاح قضائی در صورت صدور حکم مثبت خواسته شما 3- راهکاری که خودتان فرمودید ولیکن لازم است که استشهاد مذکور به تایید احدی از مراجع عظام و تقلید رسانیده شود.سپس میتوانید به ثبت احوال جهت اجرا مراجعه نمائید.ضمناً جهت دریافت اطلاعات تکمیلی میتوانید به یکی از واحدهای ثبت احوال مراجعه نمایید.


مشکلات شناسنامه ای

یا امکان گرفتن نامی که در سایت ثبت احوال نیست برای افراد وجود دارد؟ پشاپیش از پاسخ شما متشکرم

سلام علیکم شما با شماره تلفن 07412242083قسمت حقوقی سجلی تماس و راهنمایی بگیرید . با تشکر


مشکلات شناسنامه ای

با عرض سلام و خسته نباشید. اینجانب قصد ازدواج با آقایی را دارم که 4 سال از من کوجکتر است . آیا امکان این وجود دارد که بتوانم سن خود را 4 سال کوچکتر کنم. اگر این امکان وجود دارد به کجا می توانم مراجعه کنم؟ لطفا به طور کامل من را راهنمایی بفرمایید. با تشکر فراوان . پایدار باشید.

با سلام تغییر سن ممنوع است.


مشکلات شناسنامه ای

ضمن عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بدانم آیا این امکان وجود دارد که از طریق ثبت احوال بتوان از هویت گذشتگان خوداطلاع پیدا کرد وبه نوعی شجره نامه خود را بازیابی نمود؟ لطفا توضیحات کاملی در این ضمینه ارائه نمایید. با سپاس فراوان

باسلام. ثبت احوال ازسال 1304 نسبت به تنپیم سند و صدور شناسنامه اقدام نموده اند چنانچه اجدادشما شناسنامه اخذ نموده باشند امکان راهگیری میباشد.


مشکلات شناسنامه ای

اینجانب یک بار ازدواج از نوع بائن غیر مدخوله داشته ام یعنی فقط عقد کرده بودم و شناسنامه خود را با حکم دادگاه عوض کرده ام. الان دوباره ازدواج کرده ام. شنیده ام در کارت ملی هوشمند همه سوابق ازدواج و طلاق در آن قید می شود. آیا ازدواج قبلی من که از شناسنامه ام حذف شده در کارت ملی هوشمند قید می شود؟ خواهشمنداست به سوال اینجانب پاسخ دهید

با سلام .خیر مواردی که به قوت خود باقی است ثبت میگرددن مه موارد قبلی


مشکلات شناسنامه ای

فراخوان تعویض شناسنامه ها به مکانیزه کی اعلام میشود؟

سلام این طرح هم اکنون هم با سرعت بالایی بدون فراخوان در حال اجرا میباشد ولی فراخوان آن به زودی انجام میگیرد


مشکلات شناسنامه ای

با سلام.آیا گرفتن شناسنامه المثنی سفید برای زن بیوه که بچه ندارد مقدور است؟لطفا بفرمایید که چه اقداماتی باید انجام شود0

سلام در صورت ازدواج مجدد تنها این امکان وجود دارد تا ثبت شده های قبل پاک گردد. با تشکر


مشکلات شناسنامه ای

با عرض خسته نباشید.دختری هستم 25 ساله که پس از عقد محضری همسر خود را بر اثرحادثه ای از دست دادم.برای گرفتن شناسنامه که صفحه دوم آن سفید باشد برگه پزشکی قانونی مبنی بر بکارت دختر لازم است؟یا نسخه پزشک زنان کفایت میکند؟

با عرض سلام شما با در دست داشتن گواهی فوت و گواهی پزشکی قانونی باید به یکی از شعب دادگستری مراجعه نمایید.


مشکلات شناسنامه ای

بنده افغانیم واز سن 2سالگی در ایران زندگی میکنم وهیچ برگی اقامتی ندارم ودوست دارم تابعیت ایران را قبول کنم باید چه کنم

با سلام تحصیل تابعیت ایراندر صورت داشتن شرایط لازم با رعایت تشریفات قانونی است امکان پذیر است لذا میتوانید از اداره امور اتباع خارجه وزارت کشور اقدام وپیگیری نمایید.

 

صندوق دریافت نظرات پیشرفته