پنجشنبه 3 تیر 1400   
 
 

در6ماهه اول سال 1390 تعداد 15147 واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشته است.


تعداد ولادت ثبت شده شهری در سال 1388 برابر با 8077 رویداد و تعداد ولادت روستایی آن برابر با 7070 رویداد می باشد.


نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در سال 1388 برابر با 103 است که همین شاخص در مدت مشابه سال قبل 105 حاصل شده است. «به عبارتی یعنی در مقابل هر 100 واقعه ولادت ثبت شده دختر حدود 103 واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.»


در سال 1388 تعداد 4485 واقعه فوت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش داشته که علت آن ثبت فوت اسناد راکد معوقه در سال قبل می باشد داشته است.


تعداد فوت ثبت شده شهری در سال 1388 برابر با 1955 رویداد و تعداد فوت روستایی آن برابر با 2530 رویداد می باشد.


در سال 1388 در مقابل هر 100 فوت ثبت شده زنان تعداد 92 مورد فوت مردان به ثبت رسیده است که همین نسبت در مدت مشابه سال قبل 65 بوده است.


در سال 1388 تعداد 8879 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 8/3 درصد افزایش داشته است.


در سال 1388 بیشترین ازدواج مردان ثبت شده بین گروه سنی 25-29 سال با رقم 3284 نفر بوده است که البته نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 5 درصد افزایش داشته است.


در سال 1388 بیشترین ازدواج زنان ثبت شده بین گروه سنی 20-24 سال با رقم 3313 نفر بوده است که البته نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 4.4 درصد افزایش داشته است.در سال 1388 تعداد 676 واقعه طلاق به ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل 8/3 درصد افزایش داشته است.

 
.

 
ورود به سامانه
 
اداره ثبت احوال

سال 1390، سال جهاد اقتصادی - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - « اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - آیا می دانید اطلاعات پایگاه داده های سازمان ثبت احوال پایه بررسی تحولات اجتماعی کشور می باشد؟

اطلاعات ریاست اداره
نام و نام خانوادگی : عباس فضیلت خواه

تحصیلات : لیسانس حقوق
سوابق :  رئیس اداره ثبت احوال چرام
تلفن : 07444222296
 
تابلو اعلانات

لنده خیابان شهید فهمیده- میدان انقلاب کد پستی : 77574145831 تلفن 4222296 0744

 
اخبار و تازه ها
 
كارت ملي

کارت ملی کلید ورود به دولت الکترونیک

سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملّی هوشمند را جایگزین کارت های ملّی فعلی کند. علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملّی، کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی، این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند.

کارت ملّی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود. این امور می توانند نقش به سزایی در پویایی اقتصادی داشته باشند.

با پیاده سازی طرح کارت ملّی هوشمند، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود.

کاربرد های اصلی کارت ملی هوشمند

کارت ملّی هوشمند مثل تمام کارت‌های شناسایی دیگر، اولین وظیفه‌اش شناسایی است. به این منظور ابتدا در زمان ثبت نام، اطلاعات صاحب کارت روی کارت قرار داده می‌شود. این اطلاعات، اقلام هویتی مثل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود. به این ترتیب هر کجا که نیاز به اطلاعات هویتی صاحب کارت باشد، وی می‌تواند کارت خود را ارائه دهد و به صورت دیجیتالی شناسایی شود. شناسایی الکترونیکی موجب کاهش تقلب در شناسایی می‌شود.

کاربرد اصلی دیگر کارت ملّی هوشمند، تصدیق هویت است. در کارت‌های سنتی، به کمک عکس صاحب کارت که روی کارت چسبانده شده و یک مهر مخصوص روی آن خورده، عمل تصدیق هویت انجام می‌شود. در کارت ملّی هوشمند هم روال مشابهی وجود دارد؛ اما تصدیق هویت در اینجا تنها به عکس محدود نمی‌شود. علاوه بر عکس، اطلاعات بیومتریکی (اثر انگشت) صاحب کارت نیز می‌تواند روی کارت قرار گیرد. از همه مهمتر اینکه اطلاعات بیومتریکی به صورت الکترونیکی قابل بررسی هستند. این به این معنی است که در یک مرکز بهره‌برداری که به حسگر اثر انگشت مجهز است، صاحب کارت بعد از قرار دادن کارتش در کارتخوان، انگشت خود را روی حسگر اثر انگشت قرار می‌دهد؛ سپس سیستم بررسی می‌کند که آیا اثر انگشت صاحب کارت با اثر انگشتی که روی کارت به صورت الکترونیکی ذخیره شده یکسان است یا خیر. در صورت یکسان بودن امکان ادامه عملّیات وجود خواهد داشت. به این ترتیب امکان جعل هویت به حداقل می‌رسد.
 

مزایای کارت هوشمند نسبت به کارت کاغذی

کارت ملی هوشمند، علاوه بر داشتن یک بدنه با دوام، با ویژگی‌های امنیتی بیشتر و بالاتر نسبت به کارت ملی کاغذی، مزایای دیگری نیز دارد که کارت‌های کاغذی قادر به تامین آن‌ها نیستند. از جمله مهمترین این مزایا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناسایی در حوزه دیجیتال
  • امکان تصدیق هویت بر اساس رمز عبور، رمزنگاری و بیومتریک، به صورتی که هم کارت، هم صاحب کارت و هم سیستم بهره‌برداری بتوانند دو به دو یکدیگر را تصدیق هویت کنند.
  • امکان امضای دیجیتال
  • امکان پردازش اطلاعات
  • امکان تغییر اطلاعات پس از صدور
  • امکان پشتیبانی از کاربردهای مختلف
  • امکان افزودن کاربرد جدید پس از صدور
  • امکان دسترسی به اطلاعات بر حسب مجوزهای دسترسی مختلف و به صورت کاملا امن
  • امکان استفاده کارآمدتر از خدمات دولت
 
 

 
پايگاههاي مرتبط
 
آمار مراجعات
مهمان :   1
عضو :  0
کل مراجعات  :  6687
امروز :  0
دیروز :  2