پشتیبانی از افراد کم توان
چاپ

  صفحه خوان ها برنامه هایی هستند که افراد نابینا و کم بینا را قادر می سازند مانند افراد بینا با کامپیوتر تعامل کنند. تمام کارهایی که افراد نابینا با کامپیوتر انجام می دهند، مطالبی که می نویسند و یا درسایت ها مشاهده می کنند، فعالیت هایی که در ویندوز انجام می دهند و ... توسط صفحه خوان ها به برایشان خوانده می شود و بدین صورت از نحوه ی کارکرد خود با رایانه آگاه می شوند. نرم افزار صفحه خوان  NVDA از تمامی برنامه هایی مانند مرورگرهای اینترنت، برنامه های مدیریت ایمیل، برنامه های چت و مسنجر و همچنین انواع نرم افزارهای آفیس به خوبی پشتیبانی می کند. این صفحه خوان کاملا رایگان و open source بوده و به علاوه از زبان فارسی بدون نیاز به برنامه های کمکی پشتیبانی  می کند. این نرم افزار در آدرس زیر قابل دانلود است: https://www.nvaccess.org/download/


• در پورتال ثبت احوال تمامی لینک های کاربردی در منوی بالا لیست شده است بنابراین کاربران نابینا میتوانند به سهولت با حرکت موس روی لیست به عنوان دلخواه خود دست یابند.


• همچنین منوی پادکست در منوی وسط صفحه در دسترس قرار داده شده و شامل فایل های صوتی مرتبط، سخنرانی ها و فایل های صوتی در مورد قوانین و خدمات می باشد.


• در پورتال ثبت احوال استان منوی افقی در بالاترین قسمت سایت قرار گرفته که امکان تغییر فونت، زوم را به منظور شخصی سازی و نیز کمک به افراد ناتوان فراهم نموده است.

 

* آیکن سمت راست صفحه (Accessibility menu) نیز قرار گرفته که ابزارهای کمکی متعددی از قبیل تغییر کنتراست، تغییر فاصله، تغییر سایز، فاصله خطوط، نمایشگر و...را در اختیار افراد ناتوان قرار می دهد تا به شکل بهتری بتوانند به محتوای موردنظر دست یابند.


تاریخ آخرین به روزرسانی : 1400/02/05
آمار مراجعات
مهمان :   84
عضو :  0
کل مراجعات  :  275
امروز :  1
دیروز :  2