دوشنبه 6 بهمن 1399   
 
تاریخ 1399/06/08     تعداد دفعات مشاهده 72 بار     ساعت 01:38:58     گروه خبری روابط عمومی

مصطفی امانی پور، مدیر کل ثبت احوال خوزستان در پیامی فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی، مصطفی امانی پور مدیر کل ثبت احوال خوزستان طی پیامی فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را به همکاران تسلیت گفت در متن این پیام آمده است  

 حرکت و قیام شکوهمند امام حسین علیه‏ السلام قیامی است که از منبع الهی سرچشمه ‏گرفته، قیامی که تاریخ پرفراز و نشیب بشرهرگز حماسه ‏ای ناب‏تر و خالص‏تر از این نهضت را به خود ندیده است. حضرت امام حسین علیه ‏السلام والاترین نمونه اخلاص و پاکبازی و یاران ایشان از فداکارترین انسان‏هایی بودند که زیباترین جلوهای حق ‏طلبی و بارزترین مظاهر عدالت‏خواهی را فرا روی آزادی خواهان جهان قراردادند. بی شک کربلا صحنه نمایش رویارویی حق و باطل و حماسه پرشکوه جانبازی و شهادت طلبی بوده و برای ما تنها یک حادثه نیست، بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگراست.

عاشورا، مائده بزرگ روح انسان است در تداوم اعصار، تجسم اعتلای وجدان و صلابت شجاعت انسان است در تجلّی گاه ایمان. حماسه عاشورا بزرگترین حماسه تاریخ است که بر پایه ایمان استوار به خدا، عدالت و آزادی رقم خورد.

اینجانب فرا رسیدن  ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ویاران با وفایش را به همه عاشقان و شیفتگان آن حضرت، بخصوص کارکنان معزز ثبت احوال خوزستان و خانواده های محترمشان، تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدوارم همگی از رهروان راه آن حضرت باشیم.