دوشنبه 6 بهمن 1399   
 
تاریخ 1399/09/01     تعداد دفعات مشاهده 74 بار     ساعت 14:16:47     گروه خبری روابط عمومی

احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب، مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است.

به گزارش روابط عمومی، مصطفی امانی پور، مدیر کل ثبت احوال خوزستان در پیامی هفته بسیج را تبریک گفت در متن این پیام آمده است:
 سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام  خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج در چهارم ‌آذرماه سال  ۱۳۵۸ که زمینه ساز تشکیل سازمان مردمی و پرافتخار و حماسه‌ساز در نظام مقدس  جمهوری اسلامی ایران شد، بر همگان مبارک باد.
 فرمان حضرت امام خمینی(ره) در تأسیس بسیج و فرمایشات آن رهبر فرزانه باعث  شد که جوانان باایمان و پرشور این مرز و بوم، با رشادت‌های وصف ناشدنی در  دفاع از میهن اسلامی همه سختی‌ها و ناملایمات را به جان خریده و با شجاعتی  بی‌نظیر در مقابل تهاجم نظامی استکبار جهانی و در 8 سال دفاع مقدس، با فدا  نمودن باارزش‌ترین موهبت الهی که همان جان خود می‌باشد، صفحه بی‌بدیل را در  تاریخ اسلام و این کشور رقم بزنند.
 در دوره های مختلف انقلاب اسلامی ایران، از آغاز تاکنون، هرگاه که نیروی  وحدت، همدلی و همراهی مردم در مسیر مقابله با مشکلات و یا رشد و توسعه کشور  قرار گرفت، قدرت لایزال الهی نیز پشتیبان آن بود و اوج این حرکت عظیم و  خالص، در بسیج تجلی پیدا کرد تا با جان خویش از میهن اسلامی مان حراست و  پاسداری کنند.
 احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب، مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است  و بسیجیان به بهترین نحو، وحدت و همدلی مردم ایران در دفاع از میهن اسلامی  را به ظهور رسانده‌اند. بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این  مفهوم در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده است: "بسیج در  حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان افراد ملت است."
 حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌های بسیج تنها محدود به دوران دفاع مقدس نبود و در تمام دوران حیات پر برکت انقلاب اسلامی حضور این نهاد ارزشمند مردمی  مشهود است و بسیج در تمامی افتخارات نظام جمهوری اسلامی سهیم بوده و بسیجیان در تمامی عرصه‌های علمی و فکری و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب  همواره الگو و پیشگام بوده‌اند.

اینجانب هفته بسیج را به کلیه کارکنان ثبت احوال خوزستان، علی الخصوص همکاران سرافراز رزمنده و جانبازان و فرزاندان شاهد و ایثارگر تبریک عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای همه عزیزان سعادت، سربلندی و تداوم توفیق را مسئلت می نمایم.