سه شنبه 12 اسفند 1399   
 
تاریخ 1395/09/20         ساعت     گروه خبری روابط عمومی

 مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان ثبت احوال کشور گفت: خواهر دباغ شخصیتی فوق العاده و استثنایی بود که از سال 45 مبارزات انقلابی بر ضد رژیم طاغوت را آغاز کرد و همراه امام(ه) بود.

سید احمد قشمی، عضو وقت شورای فرماندهی سپاه استان همدان و از نزدیکان خواهر دباغ در گفتگو با "نافع" افزود: خواهر دباغ پس از شهادت آیت ا... سعیدی به وسیله ساواک دستگیر شده و مدت زیادی زندانی بود که بر اثر شکنجه دچار عفونت شد و ساواک مجبور شد وی را تحت الحفظ به بیمارستان ببرند و دستهایش را به تخت بستند تا نتواند فرار کند.

وی با تسلیت درگذشت این بانوی انقلابی به محضر حضرت بقیه‌الاعظم(عج) و مقام معظم رهبری ادامه داد: پس از بهبودی او را مجددا به زندان برگرداندند که پس از مدتی به همراه دو نفر دیگر از زندان فرار کرده و از کشور خارج شد و در فرانسه به عنوان محافظ امام خمینی(ره) و مسئول هماهنگی خبرنگاران فعالیت کرد.

قشمی بیان کرد: وی در فلسطین، مسئولیت آموزش نظامی خواهران و برادران مبارز را برعهده گرفت و پس از بازگشت امام(ره) به ایران از فلسطین خود را به خدمت ایشان رساند.

این آزاده دفاع مقدس اظهار کرد: امام(ره) توجه ویژه ای به ایشان داشت به طوری که مسئول ابلاغ پیام بنیان گذار کبیر انقلاب به گورباچف شد.

قشمی گفت: پس از فرمان امام(ره) برای تشکیل سپاه در غرب کشور ایشان در سال 58 به عنوان فرمانده سپاه استان منصوب شده و مدتی را در این سمت فعالیت کرد.

وی ادامه داد: این بانوی بزرگ چند دوره نیز به عنوان نماینده مردم همدان و تهران در مجلس فعالیت کرده و تا آخرین لحظات عمر از پای ننشست تا جایی که آرزو داشت به سوریه برود.

این مبارز انقلابی از تصمیم خانواده این بانوی بزرگ برای تدفین وی در تهران خبر داد و تصریح کرد: مرضیه حدیدچی دباغ نمونه یک زن مجاهد و فداکار در روی کره خاکی به شمار می رود.