سه شنبه 12 اسفند 1399   
 
تاریخ 1395/12/24         ساعت 13:42:49     گروه خبری روابط عمومی

برای اولین بار در کشور پارک جنگلی تولد در شهرستان مشگین شهر واقع در استان اردبیل ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اردبیل، بمناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری طی مراسمی با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان،نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی،فرماندار مشگین شهر،مدیر کل ثبت احوال و مسئولین استانی و شهرستان پارک تولد برای اولین بار در کشور در شهرستان مشگین شهر افتتاح شد.

هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در آیین افتتاح این پارک گفت: پارک تولد با هدف افزایش مشارکت مردم در حمایت از منابع طبیعی است و در این طرح به ازای تولد هر نوزاد سه قطعه نهال کاشته می‌شود و مراقبت و نگهداری از نهال‌های کاشته شده بر عهده خانواده نوزادان خواهد بود.

وی افزود:در پارک تولد، زمین و قطعه‌بندی اَن ، نهال و کمک‌های فنی لازم بر عهده اداره کل منابع طبیعی خواهد بود و با گسترش این طرح به تمام شهرهای استان ، شاهد گسترش فضای سبز و تشویق و فرهنگ‌سازی مردم در جهت حفظ و احیای درختان و منابع طبیعی خواهیم بود

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: تفاهم نامه ای با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و ثبت احوال منعقد شده و طبق آن پارک جنگلی تولد در سطح استان اردبیل برای اولین بار در کشور اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از ایجاد این پارک کاشت نهال برای نوزادان تازه متولد شده توسط والدین مهیا شود، تصریح کرد: فرهنگ سازی ایجاد زندگی برای نسل های آینده به ویژه فرزندان از مهمترین تاکیدهای این تفاهم نامه است.

حسن زاده با بیان این مطلب که استان اردبیل علیرغم داشتن استعدادهای طبیعی اما از نظر سرانه جنگل آن پائین است، افزود: والدین بعد از تولد فرزندان خود و اخذ فرم و معرفی نامه از ادارات ثبت احوال می توانند با مراجعه به اداره منابع طبیعی استان اقدام به دریافت شناسنامه نهال تولد و کاشت نهال یابود برای فرزندان خود اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با یادآوری این مطلب که والدین نوزادان می توانند تا سه نهال بکارند، اظهار داشت: زیرساخت احداث این طرح در شهرستان مشگین شهر نهایی شده و سایر شهرستان ها نیز به زودی اجرایی و به بهره برداری خواهد رسید.