سال 1395، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ********************« اتقان اسناد هویتی مردم ایران» بسیار با اهمیت است - مقام معظم رهبری****************** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک ******************** آیا می دانید اطلاعات پایگاه داده های سازمان ثبت احوال پایه بررسی تحولات اجتماعی کشور می باشد؟

اخبار و تازه ها
1395/03/01
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۶۲ بیمارستان کشور آمار تولد برخط ثبت می‌شود، گفت: ۱۱ آرامستان کشور نیز در لحظه، آمار فوتی‌ها را ثبت می‌کنند.
 
تاريخچه
 با توجه به مطالعات مقدماتی انجام شده توسط شرکتهای خارجی پیش از انقلاب  ، پس از انقلاب نیز اصلاحات اساسی در سیستم ثبت احوال صورت گرفت .بر این اساس شماره ملی طراحی گردید، که از این شماره به عنوان یکی از پدیده های سیستم نوین ثبت احوال نام برده می شود.این شماره از سال 1368 به متولدین آن سال به بعد اختصاص یافت.
در سال 1370 به منظور تهیه نرم افزارو سخت افزارهای مورد نیاز قراردادهایی با شرکت های ایرانی منقعد گردید، که این اقدامات منجر به ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بر اساس تبصره 39 برنامه اول توسعه گردیده است.