تاریخ 1399/03/13         ساعت 10:59:45     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 2936

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان زنجان ، اولین جلسه شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان به ریاست حقیقی استاندار زنجان و با حضور اعضای جلسه در سالن اجتماعات امام علی (ع) استانداری برگزار شد.

سیدعلی شفیعی مدیرکل ثبت احوال استان درجلسه شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان زنجان اظهار کرد: باتوجه به اهمیت آمار و اطلاعات به موقع و همچنین دقیقی که برای برنامه ریزی داریم شورای راهبردی جمعیت فرصت خوبی برای تبادل اطلاعات و نظرات و ترسیم سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه جمعیتی ست.

امینی معاون آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ۱۴ مورد از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه جمعیتی دو موضوع توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مدیریت می‌شود، ادامه داد: در این زمینه باید از ظرفیت سرشماری‌ها برای پیاده‌سازی اهداف جمعیتی استفاده شود.

استاندار وضعیت استان زنجان در بحث ازدواج را بسیار مطلوب اعلام کردو گفت: این استان در ازدواج رتبه خوبی در سطح کشور دارد.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه بدون برنامه ریزی نمی‌شود کاری کرد، افزود: بدون برنامه ریزی کار کردن خیلی سخت است و برای چند سال آینده که جامعه به سمت پیری می‌رود باید برنامه ریزی مدون در دستور کار قرار گیرد.

 میرزایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز از اعلام آمادگی این سازمان در پیشبرد اهداف و برنامه های شورای راهبردی جمعیت در راستای موارد چهارده گانه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری خبر داد و افزود : با تشکیل کارگروه تخصصی موارد احصاء و برنامه ریزی لازم صورت گیرد