سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/04/02         ساعت 09:29:07     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 393

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان قزوین، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین روز در شورای جمعیت استان گفت: در این برنامه ۱۰ ساله باید برای برنامه ریزی و اصلاح فرایندهای جمعیتی استان اقدام کنیم در غیر این صورت برای تامین نیروی انسانی و نیروی کار در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: طی ۲۰ سال گذشته برای کنترل و مهار جمعیتی کشور تلاش شد و فضای جامعه مبنی بر کنترل جمعیت و فرزند کمتر، زندگی بهتر بود و الان باید به سمت فرزند بیشتر، توسعه پایدارتر حرکت کنیم.

 جمالی پور اضافه کرد: تلاش دستگاه‌ها باید بر این باشد که این رویه‌ها اصلاح شود و ارتقای جمعیت در دستور کار دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه باید سیاست افزایش جمعیتی را در میان کارمندان نیز در پیش بگیریم، افزود: حذف مهدکودک‌ها از ادارات یک خطا بود که موجب شد فرزندآوری کاهش یابد و باید در قالب یک بسته رفاهی برای فعالسازی این طرح‌ها اقدام شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه کاهش جمعیت تنها به مساله فقر مرتبط نیست، گفت: متاسفانه برخی دیدگاه‌ها از قبیل تجمل گرایی، رفاه طلبی و... نیز موجب شده است تا نگاه جامعه به افزایش جمعیت تغییر کند و آسیب‌های زیادی برای کشور داشته باشد.

وی تاکید کرد: بسیاری از فرایندهای جمعیتی استان باید اصلاح شوند که نیازمند برنامه ریزی است و با صحبت کردن چیزی حل نمی‌شود.