سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/04/08         ساعت 13:30:50     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 812

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، راشد رشیدی در این نشست  با اشاره به اهمیت کارت هوشمند ملی اظهار داشت: پروژه کارت هوشمند ملی یکی از پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات در کشور است و کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به دولت الکترونیک می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت و مردم شود که این امور می تواند نقش بسزایی در پویایی اقتصاد داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:کارت هوشمند ملی مهمترین سند هویتی و شناسایی ایرانیان به شمار می آید هم زمینه شناسایی در فضای مجازی و هم امکان امضای دیجیتال را برای افراد فراهم می کند .سازمان ثبت احوال  با اجرای پروژة کارت شناسایی ملی باعث ایجاد امکان شناسایی و اثبات هویت و ارائة خدمات گوناگون به شهروندان در فضای دولت الکترونیک گردیده  و کارت شناسایی هوشمند ملی  را نیز به عنوان "کلید ورود به دولت الکترونیک" معرفی نموده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده، نماینده محترم ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: آمار و اطلاعات  دقیق و صحیح بر در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و اقتصادی کشور بسیار مهم و موثر است و ثبت احوال بدلیل دارا بودن آمار ثبتی و دقیق  همچون یک نقشه راهگشا برای تمامی تشکیلات دولتی به حساب می آید.

امام جمعه شهرستان بندرعباس یادآور شد: سازمان ثبت احوال به عنوان  دستگاه حاکمیتی در طول سال‌های گذشته خدمات بسیار ارزشمندی درعرصه های مختلف را عرضه کرده است. امروزه نقش و جایگاه این سازمان در توسعه کشور بر کسی پوشیده نیست.

در ادامه این نشست سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، گزارشی از عملکرد سال جاری این اداره کل ارائه کرد.