سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/04/23         ساعت 14:57:13     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 392

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان ایلام، جلسه شورای راهبردی جمعیت با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار ، مدیران کل استان ،مدیرکل و معاونین ثبت احوال استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت: جمعیت در استان ایلام کمتر از میانگین کشوری است و نرخ رشد جمعیت در استان باید نسبت به سایر استان ها بیشتر باشد اما بر اساس آمارهای موجود اکنون از این میزان و میانگین کشوری کمتر است.

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت های موجود، این استان ظرفیت جمعیت بیشتری از میزان فعلی را دارد افزود: باید در این خصوص عواملی را که باعث عدم افزایش نرخ جمعیت در استان شده شناسایی، بررسی و موشکافی کرد و برای افزایش جمعیت استان راهکارهای مناسب ارائه نمود.

در این جلسه سیدمحمدعلی تقوی مدیر کل ثبت احوال استان: ضمن تشریح تحولات وقایع حیاتی در سه ماهه اول سالجاری و مقایسه با ۳ ماهه سال ۹۸ گفت: ما در قرن حاضر و بخصوص چند دهه اخیر، با پدیده ها و مسائل نوظهور و تجربه نشده ای در زندگی اجتماعی مردم روبرو شده ایم.

 مدیرکل ثبت احوال استان در بخش دیگری از  صحبت های  خود اظهار داشت، همین نگرانی ها که در نتایج سرشماری سال ۹۰ خود را بصورت آشکار نشان داد باعث شد تا در ۳۰ اردیبهشت سال ۹۳ سیاست های ۱۴ گانه کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردد.

در ادامه این جلسه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مدیر کل بهزیستی استان در ارتباط با سیاست های جمعیتی،وضعیت باروری ، سلامت مادران ، آسیب شناسی افزایش تدریجی طلاق ، کاهش ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و طلاق ارائه کردند.