سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/05/05         ساعت 08:21:09     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 315

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان زنجان، سید علی شفیعی مدیر کل ثبت احوال در دیدار با فتح الله حقیقی استاندار گزارشی از فعالیت ها و اقدامات وعملکرد این اداره کل در سطح استان ارائه کرد و افزو :در پایان سه ماهه امسال وقایع حیاتی ( ولادت و وفات ) در سطح استان مطلوب بوده و در مهلت قانونی به ثبت رسیده است. 

وی اضافه کرد: فعالیت‌ها و اقدامات مهمی از قبیل ایجاد باجه های تخصصی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ورودی ثبت احوال به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و با رعایت حال مراجعین به واحدهای مختلف انجام شده که اثرگذاری بسیار خوبی به دنبال داشته است. 

وی با تشریح اهداف، سیاست ها و وضعیت فعلی ثبت احوال اشاره کرد و گفت: با کارت هوشمند ملی و با دسترسی به پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور خدمات در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت و مراجعات مکرر در این شرایط بحرانی با وجود بیماری ویروس کرونا انجام می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان خاطر نشان کرد: به رغم همه مشکلات جدی در کشور، با درک عمیق وضعیت موجود، کوچکترین وقفه ای در خدمت رسانی به مردم وجود ندارد.

شفیعی با تقدیر و تشکر از حمایت های استاندار، به پروژه ساختمان اداری شهرستان زنجان پرداخت و افزود: با طولانی تر شدن تکمیل این پروژه مشکلات عدیده ای در ثبت احوال از قبیل کمبود جا و مکان برای کارکنان مخصوصا شرایط بسیار نامطلوب نگهداری اسناد سجلی به وجود آمده که با وجود بیماری ویروس کرونا این مشکلات دو چندان شده است.

وی از استاندار درخواست صدوردستور ویژه برای در نظر گرفتن اعتبار لازم در جهت تکمیل این پروژه تا پایان سالجاری نمود.