سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/05/19         ساعت 09:12:41     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 678

تصویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان تهران، شورای راهبردی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت وقایع به ریاست شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و دبیری حسین زین الصالحین مدیرکل ثبت احوال استان تهران و با حضورمحسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران و سایر مدعوین در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه دبیرشورا و مدیر کل ثبت احوال گزارشی از وضعیت جمعیت استان به حاضرین ارائه داد و خواستار همکاری دستگاه های اجرایی برای اتخاذ راهکارهایی برای اعلام به موقع وقایع حیاتی و تدوین سند راهبردی جمعیت استان تهران شد.

درادامه معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به اهمیت این جلسه اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسات این است که به ثبت احوال در رسیدن به اهدافش کمک کنیم.

حسن بیگی سپس گفت: مهم ترین اقدام ثبت احوال که دستگاه های اجرایی نیز باید به اجرای آن کمک کنند و اقدام ماندگاری خواهد بود، تدوین سند توسعه راهبردی جمعیت است که نقشه راه را مشخص می کند.

رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به کاهش نرخ زاد و ولد در 6 سال اخیر تنها راه جلوگیری از پیر شدن جمعیت را کمک به توسعه متوازن کشور دانست. 

محسن هاشمی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی و شورای راهبردی جمعیت استان تهران اظهار داشت: با توجه به آمار و ارقام موجود در خصوص کاهش نرخ زاد و ولد، اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند تا صد سال آینده جمعیت کشور به رقمی میان 50 تا 30 میلیون نفر کاهش می یابد. 

 وی با اشاره به رابطه کاهش نرخ تولد و رشد و توسعه کشور افزود: اگر بتوانیم سطح ارائه و دسترسی به خدمات در کشور را ارتقا بدهیم خانواده ها به فرزندآوری علاقه مند خواهند شد.

در این جلسه مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری،مدیرکل پزشکی قانونی کشور،مدیر عامل سازمان بهشت زهرا و تعدادی دیگر از اعضا به طرح نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.