سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/06/18         ساعت 08:50:48     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 534

تصویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان گلستان، این جلسه با حضور استاندار ، مدیرکل ثبت احوال و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات استانداری گلستان برگزار شد.
حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گزارشی از مصوبات جلسه گذشته و نیز گزارشی از عملکرد یک ساله 98 و 5 ماهه 99 را ارائه کرد.

مطیع اظهار کرد: تعداد ثبت ولادت در پنج ماهه نخست سال گذشته 13 هزار و 767 مورد بود که امسال با کاهش 3.8 درصدی به 13 هزار و 239 مورد رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان ادامه داد: در سالجاری و پنج ماهه نخست امسال ثبت ولادت در پنج ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته در شهرستان بندرگز، مراوه تپه، رامیان، بندرترکمن، گمیشان افزایش یافته است.

مطیع متذکر شد: بیشترین کاهش میزان ولادت در پنج ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته در آق قلا، کردکوی و علی آبادکتول به ثبت رسیده است.

وی افزود: در طول پنج ماهه نخست سال 2.8 درصد از میزان ولادت کشور در استان گلستان به ثبت رسیده است.

مطیع بیان کرد: 53.4 درصد میزان تولد در شهرها و 46.6 درصد میزان تولد مربوط به روستاهای استان گلستان است و در پنج ماهه نخست سال 169 مورد دوقلوزایی و پنج مورد سه قلوزایی پنج مورد و یک مورد چهار قلوزایی به ثبت رسیده است.

وی به واقعه فوت در استان گلستان اشاره کرد و افزود: در پنج ماهه نخست سال گذشته سه هزار و 648 واقعه فوت داشتیم که آمار فوت در پنج ماهه نخست سال جاری به پنج هزار و 261 رسیده است.

در ادامه استاندار نیز گفت :در راستای سیاست های تشویق ازدواج در کارکنان دولت مشاور رایگان ازدواج، اضافه کار تشویقی و رسمی شدن کارکنان آزمایشی که متاهل می شوند در کوتاه ترین زمان ممکن در شورای راهبردی جمعیت استان مصوب شد.

استاندار گلستان ابراز داشت: افرادی که ازدواج کردند در بخش صنعت سریعتر برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

حق شناس یادآور شد: برای مسکن افرادی که ازدواج کردند در جلسه بعدی شورای راهبردی جمعیت استان گلستان با حضور مدیرکل بنیادمسکن تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی افزود: استفاده از دوره مرخصی زایمان برای افراد شاغل در قانون دیده شده است و برای کارکنان قراردادی نیز این موضوع باید اتفاق بیفتد و بنا شد که در جلسه بعدی با حضور مسئولان تامین اجتماعی این مهم بررسی شود.