سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/06/26         ساعت 14:20:03     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 26

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان زنجان ، دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت ثبت احوال استان به ریاست حقیقی استاندار و با حضور اعضای شورا با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.

سید علی شفیعی مدیر کل ثبت احوال ضمن قدردانی از حضور اعضای جلسه گفت: جلسه شورای راهبردی جمعیت بصورت فصلی برای رسیدن به اهداف و انجام وظایف ، پایش و بررسی مستمر آمار و تحولات جمعیتی استان ،شناسایی اولویت های استانی ، تعیین اولویت ها برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین دستگاهها و نهادها ، تعیین راهبردهای جمعیتی در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برگزار می شود .

وی در ادامه گزارش مختصری از وضعیت آمار وقایع حیاتی استان در پنج ماهه سال 1399 ارائه کرد و افزود : در 5 ماهه امسال تعداد 6635 ولادت دراستان به ثبت رسیده است که نرخ حاصل از ثبت ولادت دراستان 14.5 بوده که این نرخ در مدت مشابه در کشور 14.1 بوده است . وی به آمار فوت اشاره کرد و گفت تعداد 2722 واقعه وفات در استان در این مدت به صثبت رسیده است که نرخ حاصل از ثبت وفات در استان 6 و در کشور 5.6 بوده است .

استاندار با بیان اینکه شاخص ها و داده های آماری مبنای تصمیم گیری در مدیریت است، افزود: اینکه در مدیریت نتوانستیم بر مبنای آمار تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم، جای نگرانی است.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید از ارائه آمارهای موازی پرهیز کنند، گفت: ارائه اطلاعات یکسان از طریق یک بانک جامع آمار موجب کاهش خطاها می‌شود.

وی با بیان اینکه هنر مدیریت در تبدیل آمار به عمل است، اظهار داشت: صرف دانستن آمار و اطلاعات آماری کفایت نمی کند بلکه باید با کمی سازی داده ها امکان عملیاتی سازی آنها را فراهم کرد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سازمان ثبت احوال بزرگ ترین منبع آمار و مبنای تصمیم گیری در کشور است، گفت: با زبان آمار و شاخص های آماری صحبت و عمل کردن یک هنر است.