سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/07/22         ساعت 12:18:08     گروه خبری اخبار استانی
تعداد بازدید: 50

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان خراسان شمالی، اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان درسال 1399 به ریاست احمد برادران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و سایراعضاء شورا در محل سالن جلسات استانداری تشکیل گردید. 

در ابتدای جلسه علی زاهدی نیا مدیرکل ثبت احوال استان و دبیر شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان گزارشی از آخرین وضعیت ثبت وقایع حیاتی استان و مصوبات جلسه قبل ارائه نمودند و به بحث و تبادل نظر پیرامون مصوبات جلسه قبل با سایر اعضاء شورا پرداختند.

در ادامه جلسه احمد برادران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تاکید بر اهمیت و حساسیت آمارها در برنامه ریزی کلان کشور بیان نمودند: ثبت به موقع وقایع حیاتی و ارائه آمار، راهگشای برنامه ریزی دقیق در جهت توسعه است و از این راه می توان به آمار صحیح دست پیدا کرد که بیانگر نقش اساسی ثبت احوال می باشد. ایشان در ادامه صحبتهای خود ثبت احوال را از سازمان های پیشرو در امر الکترونیکی نمودن امور محوله دانست.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی، آمار خوب ثبت وقایع حیاتی استان را نشان از تعامل و ارتباط دستگاههای عضو شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان عنوان نمود و اعلام داشت ماحصل مصوبات شورای هماهنگی ثبت احوال می بایست با دقت و جدیت پیگیری گردد. 

زاهدی نیا مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه افزود: ثبت به موقع وقایع حیاتی اهم از ولادت، وفات و ازدواج و طلاق در ابتدای امر نیاز به بسترسازی فرهنگی دارد و از سوی دیگر تعامل هر چه بیشتر دستگاههای مرتبط با این امور از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، شهرداری ، فرمانداری و سایر ادارات را طلب می نماید. زاهدی نیا ضمن اشاره به ثبت لحظه ای و به روز وقایع حیاتی چهارگانه بر روی پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، گفت: مجموع سیاستهای سازمان برای تحقق پوشش صد درصدی وقایع حیاتی در مهلت قانونی می باشد .