تاریخ انتشار: 1396/07/03         ساعت 13:17:51     گروه خبري ستادی
مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان سازمان ثبت احوال کشور به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ایام عاشورای حسینی(ع) در این سازمان برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان سازمان ثبت احوال کشور با حضور رییس، معاونین، مدیران کل و خواهران و برادران بسیجی عضو پایگاه مقاومت بسیج سازمان با حضور و  همراهی گروه موزیک ستاد کل نیروهای مسلح در محوطه این سازمان برگزار شد.

این مراسم با نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران و به اهتزاز در آمدن  پرچم جمهوری اسلامی ایران آغاز و سپس بیانیه میثاق بسیج سازمان ثبت احوال کشور با آرمانهای نظام قرائت شد.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور با تبریک هفته دفاع مقدس، هفته ای که یادآور ایثارگری ها، جانفشانی ها و خون شهدا است، ایام عزای حسینی(ع) را تسلیت گفت.

حمید درخشان نیا اظهار کرد: تقارن بین هفته دفاع مقدس و دهه اول ماه محرم یادآور خیلی از چیزهاست، تمام کسانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند به یاددارند که الگوی همه ما در آن دوران حضرت اباعبدالله امام حسین (ع) و یاران ایشان بودند و با عشق به امام حسین (ع) در جبهه ها حضور داشتند و چیزی جز شهادت برای آنها آرزو نبود.

وی تصریح کرد: کسانی که در جنگ حضور داشتند به یاد دارند که در شهادت و شهادت طلبی رقابت بین آن انسان های ارزشمند همواره وجود داشت.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اولین ویژگی بارز زنان و مردان بسیجی دوران دفاع مقدس را اخلاص آنها بیان کرد و گفت: کار آنها خالصانه برای رضای خداوند متعال بود و هیچ توقع مادی و دنیایی نداشتند.سنجیدن اخلاص بسیار ظریف است چراکه وسوسه هایی درون انسان به وجود می آید که احتمال گریز از آنها بسیار مشکل است و به این دلیل است که خداوند متعال به حضرت ابراهیم (ع) می گوید ابراهیم مخلص و خالص بود.

وی بی ادعا بودن بسیج، ایثار و از خود گذشتگی، سادگی و تواضع، شجاعت در اوج، تلاش در حد بی نهایت، ابتکار و نوآوری و اعتماد به نفس را از ویژگی های بارز دیگر بسیجیان برشمرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ کشور ما از اول تا کنون عاشورایی بود و هر ساله مردم به عشق امام حسین (ع) با شور و جمعیت بیشتری در این مراسم آیینی شرکت می کنند افزود: این حجم از تهاجم فرهنگی دشمن نه تنها اثر سویی روی این اشتیاق اصیل نداشته بلکه باعث شده مردم با هیجان بیشتری در این مراسم شرکت کنند.

درخشان نیا تاکید کرد: اسلام و مردم مسلمان ایران همواره صلح طلب و به دنبال صلح و آرامش بوده اند و با تدبیر و متانت رفتار کرده اند ولی اگر کسی به حریم آنها تجاوز کند قاطعانه تا پای جان مقابل او ایستادگی خواهند کرد.

در پایان مراسم قرائت زیارت عاشورا در نمازخانه سازمان با حضور شمار زیادی از همکاران برگزار شد.

 

 

تصاویر مرتبط
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :