تاریخ 1396/12/06         ساعت 15:08:31     گروه خبری ستادی

به منظور تسهیل در ارائه خدمات غیرحضوری بانک ملی از طریق کارت هوشمند ملی امروز تفاهم نامه ای بین سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی امضاء شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل،  در این جلسه رییس سازمان ثبت احوال کشور پس از خیر مقدم به حاضرین گفت: سازمان ثبت احوال طی سالهای اخیر توسعه و پیشرفت خوبی داشته و به صورت مکانیزه به مردم خدمات ارائه می دهد.

حمید درخشان نیا تاکید کرد: پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور مهترین و عظیم ترین پایگاه های اطلاعات هویتی کشور است که تقریبا تمامی دستگاه های دولتی و تعدادی از دستگاه های خصوصی در 200 هزار نقطه کشور از آن خدمات می گیرند.

وی در خصوص پروژه ملی کارت هوشمند ملی گفت: این پروژه کلید ورود به دولت الکترونیک است و تا به امروز بیش از 35 میلیون کارت برای هم میهنان صادر شده است .

رییس سازمان ثبت احوال کشور افزود: ثبت احوال آمادگی کامل دارد تا در راستای وظایف ذاتی خود نیاز دستگاه های اجرایی را نیز تامین کند .

درخشان نیا در ادامه با اشاره به استانهای سمنان، قم و خوزستان که استفاده از کپی شناسنامه و کارت ملی در آنها به صورت آزمایشی حذف شده است تصریح کرد: بلافاصله بعد از این استانها در سراسر کشور شاهد ارائه این خدمت خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر برای حدود 60درصد مردم کارت هوشمند ملی صادر شده است و با بهره برداری از این کارت و نهایی شدن آن، مردم از خدمات این کارت می توانند استفاده کنند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ما ظرفیت صدور 2.5 میلیون کارت در ماه را داریم و در بهمن ماه حدود 7 میلیون ثبت نام صورت گرفته بود افزود: در طول سال اطلاعیه و فراخوان های متعددی از سوی سازمان ثبت احوال مبنی بر اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان سال جاری و دعوت مردم جهت درخواست کارت هوشمند ملی صادر شده است ولی متاسفانه تعدادی از هموطنان این عمل را موکول به ماه های آخر سال کرده اند که موجب کندی سیستم شده است.

همچنین مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک ملی نیز با تشکر از میزبانی ثبت احوال به پیشینه و قدمت هر دو سازمان اشاره کرد و گفت: ثبت احوال نقش بسیار حساسی در کشور داشته و هویت همه ما مدیون فعالیت شما عزیزان است.

محمدرضا حسین زاده افزود: تکنولوژی و دانش روز به این سازمان انتقال پیدا کرده و با تیم فنی خوب و مسلطی که ثبت احوال دارد آینده درخشانی برای این سازمان می توان تصور کرد.

وی تاکید کرد: سازمان ثبت احوال و بانک ملی در کنار هم و با هماهنگی خوبی که دارند می توانند برای پیشرفت و خدمت به مردم بسیار موثر باشند چراکه زیرساخت های بانک ملی بخصوص در بخش آی تی بسیار قوی است

حسین زاده با بیان اینکه در حدود 30 تا 40 میلییون نفر در بانک ملی حساب دارند گفت: این تفاهم نامه اقدامی بزرگ و تحولی عظیم است و صرفه جویی های فراوانی را در پی دارد.

لازم به ذکر است بر اساس تفاهم نامه امضاء شده ، مشتریان بانک ملی ایران از فردا می توانند با استفاده از کارت هوشمند ملی خود در بیش از 4000 نقطه در کشور تراکنش های مالی مورد نظر را انجام دهند و این ظرفیت در آینده نزدیک توسعه خواهد یافت.

نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید