تاریخ 1396/12/08         ساعت 09:54:16     گروه خبری ستادی

آیین معارفه محمدعلی مکرمی مدیر کل جدید ثبت احوال استان و تکریم محمد طباطبایی با حضور معاون وزیر و رییس سازمان ثبت کشور احوال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان یزد، حمید درخشان نیا در این مراسم با اشاره به نقش کلیدی این دستگاه حاکمیتی اظهار داشت: جایگاه ثبت احوال امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است، تمام خدمات به صورت الکترونیکی انجام می شود و این سازمان مهمترین ارگان برای تحقق دولت الکترونیک است.

وی افزود : پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور مستقر در سازمان ثبت احوال ، رصد دقیق وقایع حیاتی را انجام می دهد و آمار و اطلاعات ارائه شده در این پایگاه مبنای تصمیمات مسئولین کشور است

معاون وزیر کشور ادامه داد : این پایگاه به بیش از 120 اداره، وزارتخانه و نهاد عمومی و خصوصی نیز به صورت برخط متصل است و خدمات هویتی به آنها ارائه می دهد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: در آینده نزدیک با به روز رسانی و توسعه پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور، ثبت نشانی اشخاص، کدپستی و لینک شدن آن با کد ملی، اطلاعات افراد از لحاظ سببی و نسبی تکمیل می شود و بدین ترتیب اطلاعات آمار مهاجرت و جمعیت کشور به صورت دقیق در اختیار مسوولان قرار می گیرد.

درخشان نیا با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی برای بیش از 60 درصد جمعیت واجدین شرایط در کشور گفت : هم اکنون 14 هزار ایستگاه در زمینه ثبت نام کارت هوشمند ملی فعال است و در حال حاضر ظرفیت ماهانه ثبت نام کارت هوشمند ملی برای 2،5 میلیون نفر فراهم است. در 2 ماه اخیر نیز حدود هفت میلیون نفر برای درخواست کارت ثبت نام کرده اند

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم این تعداد درخواست، دلیلی برای نگرانی هم میهنان وجود ندارد، زیرا تلاش داریم از هیات دولت مجوز لازم اخذ شود تا کسانی که هنوز نسبت به ثبت نام دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند، بتوانند در ماه های اولیه سال 97 ثبت نام کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آیه " ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا" اظهار داشت : آقای طباطبائی از جمله مدیرانی است که مشمول این آیه هست و بخاطر حسن خلق و پر کاری محبت وی در دلها جای گرفته است

معاون وزیر کشور در پایان این مراسم ضمن قدردانی از خدمات 12ساله سید محمد طباطبایی، محمدعلی مکرمی را به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال استان یزد معرفی کرد.

 مدیر کل جدید ثبت احوال استان یزد نیز در این مراسم ضمن تشکر از اعتماد ریاست سازمان ثبت احوال کشور اظهار امیدواری کرد: بتواند روسپید از عهده این مسئولیت برآمده و برای خدمت به شهروندان فهیم یزد همه ی تلاش خود را بکار بندد.

محمد علی مکرمی اظهار داشت : چنانچه توفیقی در رضایت مردم از ارائه خدمات ثبت احوال حاصل شده پس از لطف خداوند مرهون حمایت های دلسوزانه مدیران سازمان ثبت احوال کشور بوده است .

محمد طباطبایی مدیرمل سابق نیز در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت چند ساله خود در این اداره کل پرداخت.

نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید