تاریخ 1397/01/18         ساعت 15:05:36     گروه خبری ستادی

به مناسبت آغاز سال 1397 معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور با همکاران حوزه ستادی این سازمان دیداری صمیمانه داشت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل ، در این دیدار که در محل نمازخانه سازمان و با حضور جمع کثیری از کارکنان حوزه ستادی برگزار گردید، حمید درخشان نیا با شادباش سال نو و آرزوی شادی و سلامتی برای همگان ، سال گذشته را از جهت تحقق تقریبا کامل اهداف از پیش تعیین شده و بعضا حصول دستاوردهایی حتی بیش از انتظار، سالی خوب و پربار توصیف کرد.

معاون وزیر کشور همچنین از تحقق پوشش کامل کارت هوشمند ملی برای واجدین شرایط ، تثبیت و عملیاتی سازی بحث کاربردهای این کارت و توسعه طرح هایی که در همین زمینه اجرای آنها بصورت پایلوت آغاز گردیده است ، به عنوان دورنمای مطلوب سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به ظرافت ها و شرایط نوین استفاده از اسناد احراز هویت در دوران دولت الکترونیک ،  ظرفیت های قانونی موجود را مستلزم اصلاح و بازنگری دانست و از تدوین طرح اصلاح قانون ثبت احوال در سال گذشته و نیز سال پیش رو بمنظور متناسب سازی و ایجاد کارآیی بیشتر خبر داد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد علاوه بر تشخیص این همانی و تصدیق هویت صاحب سند ، قابلیت دیگر کارت هوشمند ملی بسترسازی برای استفاده از امضای دیجیتال است که امید می رود از اردیبهشت سال جاری در دفاتر ثبت اسناد رسمی کشور اجرایی شود و به این ترتیب پایگاه داده های اطلاعت جمعیتی کشور مرجع برخط تصدیق هویت در آن دفاتر خواهد بود.

درخشان نیا در پایان این نشست مجددا برای همه هم میهنان و به ویژه همکاران گرامی سازمان ثبت‌احوال سالی پر از برکت و نور و سلامتی آرزو کرد.

 

نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید