تاریخ 1397/02/23         ساعت 09:32:36     گروه خبری ستادی

همایش مسئولین ادارات کل ثبت احوال استانها در مرکز آموزش و پژوهش سازمان برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، همایش مسئولین حراست ادارات کل استانها با حضور رییس سازمان، مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رییس سازمان در امور استانها در مرکز آموزش و پژوهش سازمان برگزار شد.

مدیرکل حراست سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه بهترین و مهمترین سرمایه هر سازمان و وزارتخانه ای نیروی انسانی آن است که برای تربیت و پرورش آن هزینه زیادی صرف شده است اظهار کرد: بدین منظور سعی کرده ایم تا در راستای صیانت از مدیران و کارکنان و همچنین حفاظت از اسناد و نگهداری از زیرساختهای فنی و مراقبت از اماکن فیزیکی سازمان از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نورزیم.

علی اصغر نعیمی با تاکید بر اینکه بر این باور هستیم که امنیتی ارزشمند، پایدار و ماناست که با لبخند رضایت همراه باشد گفت: لذا قول داده ایم که صرفا در مثلث قانون، شرع و اخلاق گام برداریم و از هرگونه خود اجتهادی و رفتار سلیقه ای به دور باشیم.

وی افزود: ما وظیفه اصلی و ذاتی خود را اطلاع رسانی دقیق، سریع و به موقع به مدیریت اجرایی می دانیم و در جهت تحقق آن تلاش می کنیم تا گوش شنوا و بازوی توانای ریاست سازمان و به تبع آن مدیران کل استانها باشیم.

مدیرکل حراست سازمان ثبت احوال کشور گفت: قول می دهیم در برابر هیچگونه تخطی مماشات نکنیم و در مقابل آن با همراهی مدیر مربوطه گام برداریم و در تصمیمات اجرایی هرگز جلوتر از مدیریت سازمان حرکت نکنیم.

نعیمی در ادامه به مسائل و مشکلات حوزه کاری خود در سازمان اشاره کرد.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور نیز با بیان اینکه کارکنان حراست انسانهایی متدین، آرام و درستکار هستند گفت: وظیفه سخت و مسئولیت سنگینی بر دوش شما وجود دارد که هم جنبه دنیوی و هم جنبه اخروی دارد.

حمید درخشان نیا با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه ایشان دو یادگار ارزشمند، کتاب و عترت(اهل بیت) را برای ما بجا گذاشته اند که اگر به اینها متوسل شویم هیچگاه گمراه نخواهیم شد گفت: بین قرآن و عترت مغایرتی وجود ندارد و اینها یکدیگر ره همپوشانی و در یک مسیر حرکت می کنند.

وی هدف از بیان این آیه را قرار دادن شاخص در زندگی عنوان کرد و گفت: اگر هرکاری که میخواهیم انجام دهیم با شاخص های قرآن و عترت بسنجیم دچار خطا نخواهیم شد و بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برای اینکه آبروی کسی از بین نرود و یا اعتبارش خدشه دار نشود اولویت کاری ما باید پیشگیری، اصلاح و تذکر به آنها باشد.

درخشان نیا با بیان اینکه خط مشی معصومین (ع) راستی، مهربانی، صداقت، انسان دوستی و تکریم انسان ها است، ما نیز باید این خط را سرلوحه قرار دهیم و به آن عمل کنیم.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: همکاران حراست نماد جمهوری اسلامی و مدیران حراست چشمان نظام هستند بنابراین کارکنان و مراجعین بایستی با دیدن شما احساس آرامش کنند و بدانند شما امین و پشتیبان آنها هستید.

وی اظهار کرد: حراست بایستی زودتر از همه از مسائل آگاه شود و سریعا اطلاعات را در اختیار مدیر مربوطه قرار دهد تا تصمیمات صحیح اتخاذ شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تصریج کرد: حراست ها نقش عمده ای در رضایتمندی کارکنان دارند و رضایتمندی کارکنان برای ما بسیار اهمیت دارد چراکه موجب ایجاد انگیزه در آنها میشود و رضایت کارمند منجر به رضایت مردم و در نهایت رضایت خداوند متعال می شود.

در ادامه سیف اله ابوترابی مشاور و مدیرکل حوزه ریاست در مورد بحث آرشیو الکترونیکی و حمید پارسایی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان مطالبی را برای مدعوین بیان کردند.

نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید