تاریخ 1397/04/04         ساعت 16:40:00     گروه خبری ستادی

به منظور بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال کشور تفاهم نامه ای فی ما بین این سازمان و بنیاد ملی نخبگان به امضاء رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور در نشست انعقاد این تفاهم نامه با بیان اینکه پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان بزرگترین پایگاه داده در کشور است گفت: بیش از 120 هزار نقطه در سراسر کشور به این پایگاه متصل هستند و کسانی که بخواهند خدمت دریافت کنند از طریق این پایگاه احراز هویت می شوند.

حمید درخشان نیا تاکید کرد: با اقداماتی که انجام شده است و با تکمیل اطلاعات این پایگاه شانس جعل اسناد هویتی به صفر می رسد.

وی با بیان اینکه پوشش ثبت وقایع حیاتی در کشور بالای 98 درصد است، تصریح کرد: 112 میلیون سند از بدو صدور سند ولادت در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

وزیر کشور همچنین در خصوص حذف کپی اسناد هویتی نیز گفت: در ماه مبارک رمضان پایلوت این عمل با حضور وزیر محترم کشور و در استانهای قم، خوزستان و سمنان کلید خورده است و ثبت احوال آمادگی کامل برای اجرای این امر را دارد.

درخشان نیا در خصوص کارت هوشمند ملی گفت: حدود 62 میلیون نفر در کشور واجد دریافت این کارت هستند و با توجه به اینکه مرز 40 میلیون نفر را رد کرده ایم امسال این پروژه به اتمام می رسد.

وی اظهار کرد: درحال حاضر به تمرکز ما بر روی کاربردی شدن کارت هوشمند ملی است چرا که مشخصات بیومتریک افراد در آن تعبیه شده است و پایلوت این مهم در حال حاضر با سازمان ثبت اسناد در حال انجام است.

در ادامه این نشست قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: از بدو تاسیس این بنیاد سالیانه اطلاعات افراد دارای استعدادهای برتر و نخبه در حال به روز رسانی است و اطلاعات این افراد از ارگانها و نهادهای مختلفی درحال جمع آوری است ولی متاسفانه اکثرا کامل نیست.

محمود سعادت فومنی تاکید کرد: مهمترین و بهترین مرجع برای ما جهت جمع آوری این اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور است، بدین منظور ما درپی عقد این تفاهم نامه بودیم و امیدواریم اطلاعات کامل و جامعی از این افراد داشته باشیم.

در پایان این نشست تفاهم نامه یاد شده فی ما بین دو دستگاه به منظور بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال به امضاء طرفین رسید.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :