تاریخ 1397/04/17         ساعت 12:15:11     گروه خبری ستادی - استانی

رییس سازمان ثبت احوال کشور با هیات همراه متشکل از معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع، معاون امور اسناد هویتی و مشاور رییس سازمان در امور استانها به استان سیستان و بلوچستان سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان، رییس سازمان در این سفر در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال اظهار داشت: صدور کارت هوشمند ملی به عنوان مهمترین اقدام سازمان ثبت احوال کشور روند اتمام خود را طی می کند به طوری که ۷۵ درصد اهداف این طرح تا کنون محقق شده است.

حمید درخشان نیا با بیان اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است، افزود: امیدواریم سازمان برنامه و بودجه با اهتمام جدی اعتبارات ثبت احوال را به موقع پرداخت کند تا ما بتوانیم در دی ماه امسال همزمان با ۱۰۰ سالگی این نهاد شاهد پایان طرح کارت هوشمند ملی در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: در سازمان ثبت احوال یک پایگاه جمعیت وجود دارد که به عنوان مهمترین پایگاه داده کشور اطلاعات حدود ۱۱۵ میلیون نفر ایرانی اعم از افراد زنده و فوت شده در آن نگهداری می شود.

وی همچنین افزود: این پایگاه به صورت برخط به بیش از ۱۲۰ هزار نقطه خدمت گیرنده کشور برای ارائه خدمات هویتی متصل است به طوری که در هر ثانیه تا سه هزار استعلام از آن صورت می گیرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه کارت هوشمند ملی می تواند جایگزین خوبی برای شناسنامه باشد، گفت: وقتی این کار انجام شود بخشی از هزینه های مردم کاهش یافته و احتیاجی به شناسنامه های کاغذی نیست.

درخشان نیا با بیان اینکه ۲۶ هزار و ۵۳۹ نفر از فاقدان شناسنامه در سیستان و بلوچستان از ابتدای سال ۹۲ تا کنون سجل دریافت کرده اند گفت: با همکاری خوب مسئولان، این استان از استان های موفق در تعیین تکلیف فاقدان شناسنامه است.

معاون وزیر کشور همچنین با اشاره به اهمیت وسایل نقلیه در خدمات رسانی مطلوب اداره کل ثبت احوال در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت:تامین ۱۰۰ دستگاه وسیله نقلیه برای کشور مد نظر قرار گرفته که بزودی بخش قابل توجه آن به استان های گسترده همانند سیستان و بلوچستان تعلق خواهد گرفت.

وی گفت: همچنین با توجه به کمبود نیروی انسانی در ادارات ثبت احوال سیستان و بلوچستان تمام تلاش ها برای جذب و بکارگیری نیرو در این استان معطوف خواهد شد.

سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با توجه به نیاز ثبت احوال استان به نیرو، اعتبار و تجهیزات بر همکاری بیش از بیش استانداری برای رفع کمبودهای این نهاد تاکید کرد.

برگزاری شورای اداری ثبت احوال استان با حضور رئیس سازمان

در ابتدای جلسه دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان گزارشی از عملکرد فعالیت ها و اقدامات ثبت احوال استان در سالهای اخیر در حوزه های مختلف کاری ارائه کرد و در ادامه معاونین ستادی و روسای ادارات ثبت احوال استان با ارائه گزارشی از اقدامات خود مشکلات و موانع موجود در ارائه خدمات در سطح استان را مطرح کردند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل و کارکنان ثبت احوال استان گفت : عملکرد و آمارهای موجود نشان از خدمات خوب و تلاش تمامی کارکنان ثبت احوال استان جهت ارائه خدمت به مردم است .

دیدار رئیس سازمان با امامان جمعه اهل تشیع و تسنن شهرستان زاهدان

رئیس سازمان در دیدار های جداگانه با حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه دراستان و امام جمعه معزز زاهدان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه معزز اهل تسنن زاهدان دیدار و گفتگو کرد.

دیدار رئیس سازمان با خانواده شهدای ثبت احوال استان

رئیس سازمان و هیات همراه در دیدارهای جداگانه با حضور در منزل شهدای ثبت احوال استان (شهید ارجمندی و شهید صیادی )با خانواده این عزیزان دیدار و گفتگو کرد.

بازدید رئیس سازمان ثبت احوال کشور از اداره ثبت احوال زاهدان

رئیس سازمان ثبت احوال کشور و هیات همراه در آخرین برنامه سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از قسمت های مختلف اداره ثبت احوال شهرستان زاهدان بازدید به عمل آوردند.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :