تاریخ 1397/04/30         ساعت 15:30:41     گروه خبری ستادی

در راستای تعامل با رسانه ها و ایجاد فضای مثبت آگاهی بخشی به هم میهنان شریف،معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور و هیات همراه از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید به عمل آوردند.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید و با مهدی ترابیان قائم مقام باشگاه خبرنگاران گفتگو کرد.همچنین در پایان این دیدار جلسه پرسش و پاسخی نیز با حضور خبرنگاران برگزار شد.

در این نشست معاون وزیر کشور با اشاره به حضور دختران روستای شین آباد در تهران و مشکلاتی که برای اخذ کارت هوشمند داشته اند اظهار کرد: از مدیر کل ثبت احوال استان تهران درخواست کردیم تا ایستگاه سیار ثبت نام کارت هوشمند ملی به محل حضور این عزیزان اعزام و نسبت به ثبت نام و صدور کارت جهت ایشان اقدامات لازم معمول گردد.

حمید درخشان نیا تصریح کرد: به دلیل اینکه این فرزندان عزیز میهن دچار حادثه شده‌اند نیازی به اخذ اثر انگشت از آن‌ها نیست و با تخصیص پین کد می‌توانند کارت هوشمند ملی خود را دریافت کنند.

وی افزود: به طور استثنا و به درخواست دختران شین آبادی، عکس دلخواهشان به جای عکس آنلاین در کارت ملی هوشمند ثبت خواهد شد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور افزود: این دختران طی مدتی که در تهران هستند، می‌توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی از تهران اقدام کنند و اگر به شهر خود (آذربایجان غربی) بازگشتند، در آن جا هم ایستگاه‌های سیار برای خدمت رسانی به آنها وجود دارد.

درخشان نیا همچنین در خصوص کارت هوشمند ملی، مدت اعتبار آن، افراد واجد شرایط ثبت نام، تعداد کارتهای صادر شده، ویژگی این کارت، نحوه درخواست کارت و صدور مجدد کارت رای افرادی که کارتشان را گم کرده اند، توضیحات مبسوطی ارائه کرد.

وی همچنین در این پرسش و پاسخ در خصوص طرح تعویض شناسنامه ها، بیشترین اسامی انتخابی دختران و پسران توسط والدین، میزان ولادت در سالجاری و مطالبی نیز بیان کرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور در پایان گفت: در روز دختر 2691 نوزاد دختر متولد شده اند که والدین آنها برای 220 نوزاد نام فاطمه و برای 53 نوزاد نام معصومه را انتخاب کرده اند.

 
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :