تاریخ 1397/05/01         ساعت 12:38:46     گروه خبری ستادی

با هدف تعامل و تبادل اطلاعات برخط تفاهم نامه‌ای فی‌مابین سازمان ثبت احوال کشور ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور روسای دو سازمان به امضاء رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور در این مراسم با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور در سالهای اخیر توسعه زیادی داشته گفت: پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور یک ظرفیت عظیم و سرمایه ای بزرگ است که همه ی ارگانها و نهادها می توانند با امضاء تفاهم نامه از مواهب قانونی آن بهره مند شوند.

حمید درخشان نیا در خصوص امضاء تفاهم نامه گفت: اقدامات مقدماتی این امر قبلا آماده شده و از امروز این ستاد به صورت رسمی از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور بهره برداری خواهد کرد.

وی افزود: در این پایگاه اطلاعات هویتی تمامی ایرانیان از بدو تاسیس این سازمان تا به امروز قرار دارد و هرشخص با یک شماره اختصاصی که همان شماره ملی می باشد شناسایی می شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه اقدامت صورت گرفته در این سازمان باعث شده امکان جعل اسناد هویتی در صورت استعلام آنلاین به صفر برسد افزود: در حال حاضر بیش از 120 سازمان و وزارتخانه و نهاد به صورت برخط در بیش از 200 هزار نقطه از ثبت احوال اطلاعات هویتی دریافت می کنند.

درخشان نیا همچنین درخصوص آخرین وضعیت پروژه کارت هوشمند ملی و مزایای آن گزارش مبسوطی را بیان و اظهار امیدواری کرد: تا پایان سالجاری بهره برداری از کارت هوشمند که از مهمترین انتظارات دولت الکترونیک است آغاز شود.

در ادامه رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه و تصدیق هویت با سرعت و امنیت بالا آرزوی دیرینه ی نظام بوده، اظهار امیدواری کرد: با انعقاد این تفاهم نامه، زمینه‌های فرصت طلبی قاچاق‌چیان و ضربه‌های اقتصادی ناشی از اقدامات ایشان برچیده شود.

علی مویدی خرم آبادی اظهار کرد: جایگاه ثبت احوال برای هر کشور یک جایگاه سوق الجیشی و استراتژیک محسوب می شود، زیرا اطلاعات جمعیتی که در اختیار ثبت احوال است، اساس برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های حاکمیت است و اگر کشوری به توسعه مطلوب رسیده، به آن دلیل استه اطلاعات جمعیتی متقن را در اختیار دارد.

وی افزود: با اطلاعات دقیق جمعیتی می‌توان برنامه‌های مناسب و موثر ایجاد و تدوین کرد. اگر کشوری در خصوص جمعیت خود، اطلاعات کامل و کافی نداشته باشد در برنامه ریزی، مدیریت و اجرا مشکل پیدا می‌کند.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: یکی از دستاوردهای نظام طی سالهای اخیر این است که با داشتن اطلاعات جمعیت، در همه حوزه‌های برنامه‌ریزی، پشتیبانی، اقتصادی، اجتماعی و امثال ان به سمتی حرکت کرده که هم افزایی لازم بین دستگاهها ایجاد شود و کارگزاران مختلف مکمل یکدیگر و در خدمت کشور و جامعه حرکت نمایند.

در ادامه مراسم و بعد از پرسش و پاسخ با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه ، تفاهم نامه همکاریهای مشترک به امضای روسای دو سازمان رسید.

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :