تاریخ 1397/05/09         ساعت 12:54:58     گروه خبری ستادی

به منظور بهره برداری برخط از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال کشور تفاهم نامه ای فی ما بین این سازمان و بانک مسکن به امضاء رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، در این مراسم مدیرعامل بانک مسکن با تشکر از زحمات و خدمات ثبت احوال به خصوص در  سال های اخیر که تلاشهای زیادی انجام شده اظهار امیدواری کرد پروژه کارت هوشمند ملی که فعالیتی بسیار پایه ای، اساسی و ساختاری است به اتمام برسد.

ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان اینکه بانک مسکن از سال 1318 فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از قدیمی ترین بانک های کشور است که هدفش تامین نیاز مالی خانواده ها است، از امضاء تفاهم نامه با سازمان ثبت احوال کشور اظهار خوشحالی کرد.

وی با بیان اینکه در کشور و صحنه ی بین المللی احراز هویت یکی از اصول بسیار مهم و مورد توجه به منظور جلوگیری از پولشویی است تاکید کرد: هرچقدر بتوانیم بحث احراز هویت مشتریانمان را با دقت بیشتری انجام دهیم، میزان پولشویی، جعل و سوء استفاده به حداقل خواهد رسید و این مهم از طریق این تفاهم نامه محقق خواهد شد.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: ثبت احوال نقش مهمی در رسیدن به این هدف دارد چراکه از این به بعد استعلامات و احراز هویت به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

رحیمی انارکی افرود: این کار نه تنها برای بانک مسکن، بلکه برای کل کشور بسیار مهم خواهد بود.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال 21 سال از بانک مسکن قدمت بیشتری دارد گفت: امروز سازمان ثبت احوال به صورت عملی گامی بزرگ و موثر در تحقق دولت الکترونیک برداشته که صدور کارت هوشمند ملی یکی از مهمترین این اقدامات است.

حمید درخشان نیا همچنین در خصوص احراز هویت دستگاه های اجرایی کشور از ثبت احوال و ثبت کدپستی افراد توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: به زودی به مردم اعلام می شود تا نشانی و شرح کدپستی خود را به ثبت احوال اعلام کنند تا ارائه خدمات ادارات دولتی به افراد از طریق ادرسهای ثبت شده در پایگاه ثبت احوال باشد.

وی تاکید کرد: این تفاهم نامه اتقان اسناد هویتی، سرعت و کاهش هزینه را به دنبال خواهد داشت و احراز هویت بانکها از سامانه استعلام هویت ثبت احوال اعتماد مردم به دستگاه ها را به دنبال خواهد داشت.

در پایان این نشست، تفاهم نامه یاد شده فی ما بین دو دستگاه به منظور بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال به امضاء رسید.

 
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :