تاریخ 1397/10/03         ساعت 16:28:46     گروه خبری ستادی

همزمان با جشن سده ثبت احوال، از سامانه ثبت تغییر نشانی به صورت اجرایی و عملیاتی رونمایی شد.


به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور در خصوص این سامانه گفت: در این اقدام شماره ملی افراد در کنار مکان و نشانی آنها قرار خواهد گرفت یعنی افراد تغییر نشانی خود را در این سامانه ثبت خواهند کرد و به روز رسانی آدرس افراد انجام خواهد شد.

حمید درخشان نیا افزود: در ابتدای سال جاری شورای اجرایی فناوری اطلاعات مصوبه‌ای ابلاغ کرد که به موجب آن تکلیف شد همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند آدرس، نشانی و کد پستی افراد را فقط از سازمان ثبت احوال استعلام کنند و این تحول بزرگ باعث می‌شود که تمام آدرس‌ها از فرم‌های کاغذی و کاربرگ‌های الکترونیکی حذف شود که این اقدام می‌تواند در جهت توجه به حقوق شهروندی افراد و شناسایی جمعیت و مهاجرت جمعیت باشد.

وی در ادامه گفت: از امروز مردم فرصت دارند به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه کنند و نشانی خود را در صورت تغییر ظرف ۲۰ روز از زمان تغییر به ثبت احوال اعلام کنند و با این اقدام ظرف یک سال تمام دستگاه‌های اجرایی تکلیف دارند که از مردم آدرس نگیرند و کاربرگ‌های الکترونیکی و فرم‌های کاغذی آدرس حذف شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: امیدواریم این کار که از امروز آغاز شده است ظرف مدت یک سال تمام شود تا بتوانیم با این اقدام بر افتخارات دوره دولت تدبیر و امید بیافزاییم.

همچنین حمید پارسایی معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان نیز با ارائه توضیحات لازم پیرامون ملاحظات فنی و آثار و نتایج این پروژه، عملا و بصورت برخط فرآیند ثبت و تغییر نشانی را در سامانه مورد اشاره برای حاضرین در همایش به انجام رسانید.

 
 
نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید