تاریخ 1397/11/14         ساعت 13:02:16     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، جلسه شورای پژوهشی سازمان با موضوع تغییر قانون ثبت احوال به ریاست معاون وزیر و رییس سازمان و حضور اعضا شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رییس مرکز آموزش و پژوهش سازمان با بیان اینکه مراحل برون سپاری اصلاح و بازنگری قانون ثبت احوال به اتمام رسیده است،افزود مطالعات پیرامون قانون ثبت احوال در حوزه نظم حقوقی نیز به خوبی انجام شده است، این مطالعات بالغ بر 35 کتاب مدون شده است که در حوزه های علمی و آکادمیک مورد استفاده قرار می گیرد.

غزالی با بیان اینکه این مطالعات به عنوان یک منبع برای مطالعات درسی سازمان ثبت احوال مورد استفاده قرار می گیرد گفت: آنچه بر اساس داشته ها، تحلیل ها و جمع آوری اطلاعات بین حوزه ای انجام شده، پیش نویس آن به جهت اعمال نظر به تمامی اعضا داده شده است.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور با تشکر از رییس مرکز آموزش و پژوهش و همکارانشان اظهار داشت یک بخش زنده و شاداب در سازمان فعال شده که منشا خیر و تحولات است.

حمید درخشان نیا اظهار کرد: سیر تحولات مطالعات به مدت یکسال و نیم انجام شده و جلسات زیادی با همکاران داشته ایم و مجری این طرح نیز یکی از بهترین و تواناترین افراد در حوزه کاری خود است.

وی پیشنهاد داد: اعضای شورای عالی ثبت این پیش نویس قانون را حتما ببینند و در مرحله بعدی که بردن قانون به مجلس است مدیریت بسیار خوبی در این زمینه صورت پذیرد تا آنچه صحیح است انجام شود .

در پایان جلسه از دانش نامه حقوقی، مجموعه مقالات چهارمین همایش پژوهشی در ثبت، اصلاح قانون ثبت احوال پایش پیش نویس لایحه و محشای قانون ثبت احوال رونمایی شد.

همچنین رییس مرکز آموزش و پژوهش لوحی را که سازمان ششمین کنفرانس علمی آموزش و توسعه منابع انسانی ایران دریافت کرده بود تقدیم رییس سازمان کرد.

 
 
نظرات کاربران
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید