سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/05/14         ساعت 14:03:35     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، مراسم تکریم مصطفی امانی پور و معارفه هوشنگ شفیعیان مدیرکل ثبت احوال استان لرستان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در این مراسم رییس سازمان ثبت احوال کشور با تبریک ایام عید سعید قربان و عید غدیرخم که ایام کرامت و ولایتمداری است به بیان حدیثی از حضرت نبی اکرم (ص) که فرمودند: من ادب آموخته خدا هستم و علی ادب آموخته ی من است، پرودگارم مرا به سخاوت و نیکی کردن فرمان داده و از بخل و سختگیری بازم داشته است و در نزد خداوند چیزی بدتر از بخل و بداخلاقی نیست و همانا آن، عمل نیکو را ضایع می کند.

حمید درخشان نیا اظهار کرد: امیدوارم این کلام نورانی سرلوحه ما باشد و در همین خط سخاوت و نیکی کردن بمانیم و از سختگیری به انسانها دور باشیم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور افزود: این شرایط کرونا بهترین زمان برای تبدیل تهدید به فرصت است و از این شرایط و الکترونیکی کردن فعالیتهای باید بهترین استفاده را کرد.

درخشان نیا افزود: ثبت احوال جزو دستگاه های پیشرو و پیشران در الکترونیکی شدن خدمات است به طوری که اگر دستگاهی بخواهد از پایگاه اطلاعات جمعیت ثبت احوال استفاده کند باید ظرفیت و زیرساخت های لازم را جهت بهره برداری از این پایگاه داشته باشد.

وی، حفظ سلامت خود، همکاران و مردم، فعال و زنده بودن ادارات، همدردی و همکاری با مردم، تعامل با دستگاه های اجرایی استان، اجرای برنامه های سازمان و حفظ نظم و رعایت قوانین و مقررات را از وظایف مدیرکل جدید عنوان کرد.