سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/07/08         ساعت 14:35:14     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل، آیین بهره برداری از دو سامانه «مدیریت آموزش»  و «نظام پیشنهادها » با حضور رییس ، معاونین، مشاورین و مدیران کل استانی سازمان ثبت احوال کشوربه صورت ویدیو کنفرانس و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مرکز آموزش و پژوهش سازمان  برگزار شد.

در آغاز مراسم،  رئیس مرکز آموزش وپژوهش سازمان ضمن بیان هدف از برگزاری ، خلاصه  ای از اقداماتی که در این مرکز انجام گرفته را بیان کرد و برخی از قابلیت های سامانه ها را برشمرد.

عبدالرسول غزالی افزود:  مرکز آموزش و پژوهش همچنان در ارتقاء سطح دانش و قابلیت های پژوهشی و توانمند سازی کارکنان تلاش خواهد کرد.

در ادامه حمید درخشان نیا معاون وزیر کشور و رییس سازمان از دو سامانه فوق رونمایی کرد.

وی همچنین با بیان اینکه مرکز آموزش و پژوهش سازمان اخیرا اقدامات بسیار بزرگی انجام داده که یکی از  آنها تولید علم است و این موضوع  تاکنون پیشینه نداشته است، از زحمات همکاران و دست اندرکاران امر آموزش و پژوهش قدر دانی کرد.

 سپس معاون آموزش مرکز  نیز مطالبی در خصوص  تهیه آرشیو الکترونیک از پیشینه آموزش کارکنان برای تکمیل فرایند آموزش بیان کرد.

احمد تکین همچنین از تهیه بانک اطلاعات دوره های آموزشی در سامانه خبر داد و گفت: تهیه این آرشیو کاری ماندگار برای سازمان خواهد بود و جا دارد که مدیران استانی به این مقوله که تلاش بسیاری را در کارکنان مرکز و نمایندگان آموزشی استان ها مصروف به خود کرده است توجه ویژه ای داشته باشند.

در انتها معاون پژوهشی مرکز در خصوص مزیت ها و ویژگی های سامانه نظام پیشنهاد ها نکاتی را بیان کرد که مهمترین آنها شامل پژوهش محور بودن و چهارچوب علمی داشتن پیشنهاد های رسیده،  امکان تعیین درصد مشابهت پیشنهاد های واصله ، افزایش شاخص های ارزیابی از 8 شاخص به 44 شاخص و سطح بندی  و پایش پیشنهاد ها از نظر سطح علمی و اجرایی است.