سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/09/29         ساعت 12:49:19     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، دهمین نشست مسئولین امور ایثارگران سازمان ثبت احوال کشور به صورت ویدیو کنفرانس با حضور وزیر دادگستری، مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران، فرمانده پایگاه شهید سلیمانی و رییس سازمان اورزانس کشور، رییس سازمان ثبت احوال کشور و اعضاء کمیته امور ایثارگران سازمان برگزار شد.

در این مراسم وزیر دادگستری با تبریک تولد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: در حدود یکسالی که در کنار دوستان در ثبت احوال بودم انس عمیقی شکل گرفت و علت آن هم صمیمیت، صداقت، نجابت و کم توقعی کارکنان بود که باعث شده من به شدت از نظر عاطفی به ایشان دل بسته شوم.

علیرضا آوایی با تشکر از تیم مدیریتی سازمان به منظور برگزاری چنین مراسمی گفت: باید به عزیزان ایثارگر رسیدگی شود و به خانه هایشان برویم، این کار برای آنها خیر مالی ندارد ولی نشان دهنده احترام و عزت آنها برای ما است.

وی افزود: پیام این جلسات این است که ما آنها را دوست داریم و یادمان است که بودن ایشان  چه تاثیری دارد و در چه شرایطی خدا به ایثارگران توفیق خدمت داد و یادمان نیز هست که بدهکار این بزرگان هستیم.

وزیر دادگستری تاکید کرد: ما عاشق فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت هستیم و نجات کشور در گرو پرورش این فرهنگ است.

در ادامه مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران نیز به بیان نقطه نظران و مشکلات جامعه ایثارگران پرداخت و گفت: امروز جامعه ایثارگری تکالیفی بر دوش ما گذاشته که باید در این فرصتها از آن ها یاد کنیم.

حسین همراهی تاکید کرد: جامعه ایثارگری سرمایه های اجتماعی و فرهنگی هستند و مسئولین باید برای این عزیزان اهمین ویژه ای قائل شوند.

وی همچنین در خصوص مشکلات اداری و به ویژه موضوع تبدیل وضعیت استخدامی و لزوم توجه مسئولین به حقوق فرزندان ایثارگران به تفصیل مطالبی را بیان کرد.

مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران نیز با تشکر از همراهی مسئولن سازمان مخصوصا رییس سازمان که باعث و بانی این مراسم هستند گفت: در خصوص ایثارگران در سازمان هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام برنامه ها بدون هیچ کم و کاستی و به صورت یکپارچه در سطح کشور انجام می شود.

مشاور عالی رییس سازمان و رییس کمیته ایثارگران سازمان نیز با بیان اینکه در زمان جنگ بحث خدمت بود و از این سنگر به آن سنگر خدمت را تحویل می دادند و نمایش قدرتی وجود نداشت گفت: نمایش قدرت برای دشمن است و نمایش خدمت برای دوستان است.

ناصر صامعی تاکید کرد: اندکی مکث کنیم و بیاد بیاوریم در لحظه عزیمت به جبهه های نبرد به چه می اندیشیدیم و چه هدفی داشتیم. ما باید همیشه مراقب باشیم تا خدمت جای خود را به قدرت طلبی ندهد.

وی تصریح کرد: موفقیتهای به دست آمده در سازمان در یکی دو سال اخیر بی سابقه بوده همگی منوط به وجود همکارانی است که بیش از 40 درصد آنها از خانواده ایثارگران هستند.

در ادامه کارگروههای تخصصی در حوزه های امر به معروف و نهی از منکر ، منابع انسانی ، امور فرهنگی و آیین نامه ها و قوانین به گزارش نتایج جلسات مقدماتی و دستاوردهای خود پرداختند.

شایان ذکر است در این همایش همچنین از سند هویتی پیرحسین کولیوند فرمانده پایگاه شهید سلیمانی و مدافع سلامت رونمایی شد.