سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/10/02         ساعت 14:22:35     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، مراسم  بزرگداشت یکصد و دومین سالگشت تاسیس سازمان ثبت احوال کشور با حضور رییس، معاونین، مشاور عالی و جمعی از مدیران کل ستادی  و نیز مشارکت مدیران کل استانی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

در این مراسم رییس سازمان ثبت احوال کشور بپس از تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) گفت: امروز در آستانه یکصدو دومین سالروز تاسیس سازمان هستیم و ثبت احوال در دومین قرن خدمت گذاری خود به مردم قرار دارد.

حمید درخشان نیا گفت: امسال به خاطر وجود بیماری کرونا مراسم را محدودتر و به صورت ویدیو کنفرانس با استانها برگزار کردیم.سوم دی ماه بهانه ای است برای یادآوری از پیشکسوتان و کسانی که بیش از یک قرن صادقانه و خالصانه  به  آحاد جامعه خدمت کرده اند .

رییس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: از زمان آغاز تاسیس ثبت احوال تا امروز بیش از 115 میلیون سند سجلی تنظیم و از تمام آنها صورت برداری و داده آمایی شده است.

درخشان نیا با بیان اینکه بیش از 200 دستگاه و بیش از 200 هزار نقطه در کشور به صورت برخط از پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور استفاده می کنند گفت: این پایگاه از موقعیت حیاتی برای کشور برخوردار است.

وی آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی، صدور کارت های ملی قدیمی با پوشش کامل جمعیتتی، صدور شناسنامه مکانیزه، صدور کارت هوشمند ملی و ارائه خدمات هویتی در سراسر کشور را از جمله از اقدامات سازمان برشمرد و افزود: تمام این دستاوردهای به علت یکدلی، وحدت، برادری، همدلی، صمیمیت و آرامش بین همکاران است.

معاون وزیر کشور همچنین به کسب رتبه اول در شاخص های عمومی و اختصاصی در جشنواره شهید رجایی در سال 95 و 98، کسب رتبه برتر در شاخص رضایتمندی عمومی هم میهنان و تکریم ارباب رجوع بین دستگاه های اجرایی کشور، کسب رتبه برتر در ارائه آمارهای ثبتی بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، کسب رتبه برتر در حوزه پدافند غیرعامل، کسب رتبه برتر در حوزه ذیحسابی و نظام مالی و همچنین ارتقاء رتبه سازمان در دستاوردهای خدمات الکترونیکی توسط سازمان نیز اشاره کرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به راه اندازی سازمانه هدا(هویت در فضای مجازی) توسط همکاران حوزه فناوری سازمان گفت: ثبت احوال از جمله سازمان های پیشران و پیشرو است که از نیروهای خویش برای رفع نیازهای نرم افزاری و همچنین تصدی پستهای سازمانی و فعالیتهای خود استفاده می کند. سازمان ما امروزه به لطف خداوند و با تلاش همکاران در بسیاری از زمینه ها خودبسنده و خویش اتکاست.

 در ادامه مشاور عالی رییس سازمان ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری روز ملی ثبت احوال در سراسر کشور به ارائه گزارشی در خصوص فعالیتهای ستاد برگزاری این روز پرداخت و گفت: برای بهتر انجام شدن برنامه ها قبل از انجام هر کاری استعلام و نظرخواهی از همکاران ستادی و استانی انجام شد که میزان مشارکت آنها در ارزیابی ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ناصر صامعی به بیان مختصری از نحوه تهیه و تدوین شیوه نامه اجرایی جدید با توجه به شیوع ویروس کرونا، بازنگری فرآیند اریابی استانها و انجام مراحل مختلف انتخاب شعار رسمی سال و طراحی پوستر رسمی امسال پرداخت.

مرتضی الویری مدیرکل روابط عمومی و همکاری های بین الملل نیز در خصوص المانهای فرهنگی روز ملی ثبت احوال (شعار سال و پوستر) و آنالیز این درایه های تبلیغی مطالب مبسوطی را بیان کرد.

همچنین در این مراسم پیام عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که به مناسبت سالروز تاسیس ثبت احوال صادر شده است قرائت شد.

در پایان مراسم نیز به صورت مجازی و از طریق ویدیو کنفرانس اتاق سرور اداره کل ثبت احوال استان بوشهر افتتاح گردید.