سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/11/07         ساعت 12:44:02     گروه خبری ستادی

طی حکمی از سوی رییس سازمان ثبت احوال کشور صمد یوسفی سروکلائی به عنوان مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور منصوب شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور در این حکم، بهره گیری از ظرفیت های موجود در آن اداره کل، التفات به کرامت انسانی همکاران محترم و رعایت حقوق شهروندی و مشارکت بین بخشی، زمینه تحقق اهداف مندرج در برنامه راهبردی سازمان را از جمله وظایف مدیرکل جدید عنوان کرد.

حمید درخشان نیا همچنین، افزایش تبادل اطلاعات با دستگاههای اجرایی مجاز در راستای استفاده از وب سرویس ، استخراج آمار و گزارشات جمعیتی از پتانسیل موجود در مرکز داده سازمان با کمترین ضریب خطا و ساماندهی و ارائه راهکار مناسب برای استخراج آمار مهاجرت، ترویج شماره ملی در کلیه دستگاههای اجرایی بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک، باز مهندسی سیستم های مکانیزه اجرایی در ادارات کل استانها و حذف ایستگاههای غیر ضرور، را از دیگر وظایف این مدیرکل بیان کرد.

معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور، در ادامه این حکم، انجام اقدامات مرتبط با پالایش و به روز نگهداشتن پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، تجزیه و تحلیل، استاندارد سازی سخت افزارهای مورد نیاز سازمان و شبکه بهره برداری کشور، انجام نظارت های مستمر در جهت استقرار و پیاده سازی صحیح سیستم های کاربردی، ایجاد و نگهداری آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی، مکانیز نمودن کلیه فرایندهای تخصصی سازمان و ارتقاء پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به عنوان زیر ساخت کارت هوشمند را از دیگر وظایف این مدیرکل دانست.

وی در پایان حکم، توفیق روزافزون مدیرکل جدید را در انجام وظایف محوله و خدمت به مردم شریف ایران را از خداوند منان خواستار شد.