سازمان ثبت احوال کشور

شعار سال
Increase text size Decrease text size
نقشه شبکه اطلاع رسانی سروش
تاریخ 1399/12/12         ساعت 12:10:26     گروه خبری ستادی

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، اولین جلسه ستاد انتخابات سازمان با حضور رییس و اعضاء ستادی و مدیران کل استانی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

در این جلسه رییس ستاد انتخابات سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه امسال ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر، شورای اسلامی روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری درپیش است گفت: شیوه نامه پاسخگویی به استعلام تهیه شده است و بایستی بر اساس آن رفتار شود.

سیف الله ابوترابی در خصوص نحوه استعلام کاندیداها مطالب مبسوطی را برای مدیران کل استانها مطرح و بر بی طرفی آنها در انتخابات تاکید کرد.

در ادامه رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: حرمت، حیثیت و آبروی مومن همانند حیثیت جان و مال است و نیز احادیثی از امام علی (ع) و امام باقر (ع) در خصوص حفظ آبروی افراد، بر حفظ آبرو و امانتداری و اتقان اسناد هویتی کاندیداها در این استعلام ها تاکید کرد.

حمید درخشان نیا افزود: با تلاش همکاران وزارت کشور و دقت، نظارت و تجربه ای که وزیر کشور و مجموعه دست اندرکاران در این زمینه دارند تمام  کارها تا امروز بر طبق برنامه پیش رفته و هیچ مشکلی به وجود نیامده است.

وی تصریح کرد: در انتخابات بخشی از مسئولیتها بر عهده ثبت احوال می باشد که تا الان سازمان سربلند بوده و به نحو احسن و در مدت تعیین شده فعالیت خود را به نحو مطلوب انجام داده است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: تنها مرجع رسمی و قانونی جهت اعلام آمار واجدین شرایط فقط ستاد انتخابات کشور است و ثبت احوال در این زمینه اجازه اعلام آمار را ندارد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خود پرداختند و مدیران کل استانها سوالات خود در این زمینه را بیان کردند که پاسخ های لازم به ایشان ارائه شد.