تاریخ 1396/08/01         ساعت 12:21:16     گروه خبری روابط عمومی

علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران ضمن معرفی مراحل ثبت نام کارت هوشمند ملی از هم استانیهای عزیز دعوت نمود تا در اولین فرصت جهت ثبت نام کارت هوشمند ملی به ادارات ثبت احوال ، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ادارات پست در سرتاسر استان مازندران مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال مازندران ؛ علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران طی سخنانی در خصوص ثبت نام کارت هوشمند ملی و افرادی که تا کنون موفق به ثبت نام نشده اند اظهار داشت ؛ از کلیه هم استانیهای عزیز که تا این لحظه موفق به دریافت کارت هوشمند ملی نشده اند دعوت به عمل می آید تا با مراجعه تدریجی به ادارات ثبت احوال ، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و نیز ادارات پست در سرتاسر استان مازندران ، نسبت به ثبت نام و طی مراحل دریافت این کارت اقدام فرمایند.

وی افزود ؛ کلیه دارندگان کارت های ملی نمونه قدیم که بین سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹ کارت خود را اخذ نموده اند و نیز عزیزانی که با ورود به محدوده سنی قانونی برای نخستین بار مبادرت به اخذ کارت ملی خواهند کرد، می توانند پس از ثبت نام مقدماتی که با مراجعه به پایگاه www.ncr.ir و اخذ نوبت ثبت نام، در محل تعیین شده که بنا به اولویت زمانی و مکانی مورد نظر ایشان تعیین خواهد شد حضوربهم رسانده و نسبت به انجام مراحل تکمیلی ثبت نام از جمله اخذ مشخصات بیومتریک(اثر انگشت) و عکس پرسنلی برخط در محل ، اقدام فرمایند.

مهندس رجبی خاطرنشان کرد؛ با تمهیدات صورت گرفته فرآیند کلی صدور و تحویل کارت هوشمندملی از مرحله پیش ثبت نام تا مرحله نهایی واگذاری به متقاضیان و فعالسازی آن که قبلا مستلزم انتظار شش تا هشت ماهه بود حداکثر پانزده روز تا یکماه به طول خواهد انجامید.

علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران حداکثر هزینه صدور و تحویل کارت هوشمند ملی را ۳۱۰٫۰۰۰ ریال اعلام کرد که شامل هزینه اخذ عکس و مشخصات بیومتریک ، ارسال آن به مبادی مربوطه ، همچنین تحویل به شهروندان و فعالسازی آن خواهد بود و اخذ هرگونه وجهی بیش از این مبلغ تخلف بوده و لازم است موضوع را به ادارات ثبت احوال ویا به اداره کل ثبت احوال مازندران منعکس فرمایند. البته این هزینه شامل ثبت نام اولیه در کافی نت ها نمی شود که توسط برخی هموطنان و با مراجعه به این سامانه ها انجام می پذیرد.

وی همچنین با اشاره به ضروری بودن حضور متقاضی هنگام تحویل کارت هوشمند و فعالسازی آن افزود خدمات سیار تحویل بصورت محدود برای عزیزان جانباز و معلولین حرکتی تدارک دیده شده که در صورت مراجعه این افراد خدمات مورد نظر ارائه خواهد شد.